Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce problemi nasıl geçer?

Sivilcelerin oluşmasnıda birden çok sebep vardır. Öyle ki özellikle ergenlik döneminde baş gösteren bu sorun insan hayatını zehir edecek seviyelere kadar ulaşabiliyor. Sivilce kir, ölü cilt ve çeşitli sebeplerle tıkanan gözeneklerde oluşabilir.Sivilce, aşırı aktif yağ bezleri, hormonal dengesizlik veya dalgalanma, stres, kötü bir diyet, ilaçtan kaynaklanan yan etkiler ve hijyen eksikliğinden kaynaklı da olabilir. Peki sivilcelerden kurtulmak için nasıl bir tedavi yöntemi oluşturmak gerekir? İşte bu sorunun cevabı…

Sivilce tedavi yöntemleri

1- Cilt temizliği: Cildin yağlanması sivilceler oluşmasında en büyük nedenlerdir. Bu yüzden cildinizin temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Sivilce ve aknelerden kurtulmanın en büyük yöntemi cilt temizliğidir. Her gün cilt temizliğinize dikkat etmeniz durumunda sivilce problemini en aza indirebilir. Hatta tamamen yok edebilirsiniz.

2- Nemlendirme: Gündüz ve geceleri cildi nemlendirmek yine sivilce problemlerinde olan çözümlerden biridir. Bu yüzden cildiniz nemli tutmanız gerekir.

3- Güneş kremi: Güneş ışığına maruz kalabilecek yerlerde çalışıyorsanız. Güneş kremi kullanmak yine tedavi yöntemleri arasındadır.

4- Spor: Spor yapmak insan vücudunu zinde ve dinç tutmak için ve hormonel durumları dengelemek için en büyük çözümlerdendir. Spor yapmanın sivilce tedavisinde etkisi de bulunmaktadır.

5- Duş almak: Her gün duş almak cildinizin yağlanmasını önlemine yardımcı olur. Bu da sivilce oluşumunu engelleyen faktörler arasındadır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN