Şifalı Zeytinyağlı İncir Kürü (İbn-i Sina’ Dan)

Şifalı Zeytinyağlı İncir Kürü (İbn-i Sina’ Dan)

Şifalı Zeytinyağlı İncir Kürü (İbn-i Sina’ Dan) Tarifi İçin Malzemeler

  • 250-300 gr organik kuru incir
  • Yarım litrelik cam kavanoz
  • Saf zeytinyağı

Şifalı Zeytinyağlı İncir Kürü (İbn-i Sina’ Dan) Tarifi Yapılışı

Herkese merhaba  Ünlü tıp bilimcisi İbn-i Sina’nın tarifi olan Allah’ın izni ile her derde deva olan zeytinyağlı incir kürü mucizesini paylaşmak istiyorum sizlerle.

Öncelikle doğal güneşte kurutulmuş fabrikasyon olmayan incir kullanmanızı tavsiye ederim. Ve yine saf zeytinyağı olması gerekir, yoksa kürün pek faydasının olmayacağını düşünüyorum.

  • İncirlerimizi(bu arada ben ken kendim kuruttum incirlerimi) yıkayıp süzülmesi için bırakıyoruz.
  • Küçük parçalar halinde doğruyoruz, aşağıda resimde gördüğünüz gibi  yarım litrelik cam kavanoza aldığı kadar doğranmış incirleri basıyoruz.
  • Üzerini geçecek kadar zeytinyağı dolduruyoruz, ağzını kapatıp bu şekilde karanlık bir yerde 5 gün boyunca bekletiyoruz. Sonrasında sabahları aç karnına iki-üç parça yiyebilirsiniz(. incirler bittiğinde zeytinyağına yeni incirleri ekleyip aynı şekilde hazırlayarak devam edin) Faydaları nelerdir;Astım ve öksürük hastalığı olan, 6 ay boyunca düzenli olarak bu küre devam edilmesi önerilir. kabızlık problemlerine aç karnına yendiği zaman çok faydalıdır. kalp sağlını korur kolesterolü düzenler, ağız ve diş sağlığı için faydalıdır., hafızayı güçlendirir. kemikleri güçlendir. kadınlarda doğurganlığı arttırmak için, özellikle hamile kalmak isteyen bayanlar için önerilir. diyette olanlar tatlı ihtiyacınızı doğal ve şifalı bir yolla karşılayan ve metebolizmanızı hızlandıran kuru incir zayıflatmaya yardımcı olacaktır. Cildi güzelleştirir. kış aylarında gribal enfeksiyonların önlenmesinde çok faydalı olacaktır. İçerisinde ki “benzaldehit”isimli madde sayesinde kanser hücrelerin büyümesini engelleyici özelliği vardır Kısaca,. ben burdan faydalarını saymakla bitiremem elbet, daha fazlası için araştırabilirsiniz. Şifayı veren Allah’tır, incir Kur’an’da geçen şifalı bir cennet meyvesidir biiznillah. Tüm dertlerimize şifalar olur inşallah dostlar. Bu kürü tüm hastalıklara kalkan olmak için elimizden geldiğince, yapıp kullanmanızı tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın inşallah  not: şeker hastaları için önerilmiyor
Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN