Sezeryan Korsesi

Sezeryan Korsesi

Hamilelik bir kadının hayatında başına gelen en güzel tecrübelerden birisidir ancak doğum yaptıktan sonra biz kadınlar olarak eski fit görüntümüze kavuşma konusunda çok büyük bir baskı altında olduğumuz da gerçektir.

  • sezeryan sonrası korse ne zaman takılır
  • sezeryan sonrası nasıl korse kullanılmalı
  • sezeryan korsesi ne zaman takilir

Günümüzde dergiler doğum sonrası ünlülerin mükemmel vücutlarıyla dolu. Ünlülerin hamilelikten sonra bu kadar ince görünmelerinin bir sırrı da gebelik sonrası korse kullanmalarıdır.

Doğumdan sonra eski vücudunuza kavuşmanızı sağlayan yöntemlerden biri de doğum sonrası korseleridir. Doğumdan sonra eski vücuduna kavuşmak isteyenler için bu korseler iyi bir fikir olabilir.

Doğum Sonrası Korsesini Ne Zaman Giymeye Başlayabilirsiniz?

Doğumdan sonra korse kullanmadan önce doktorunuzun onayını alın. Korseyi ne zaman takacağınız normal ya da sezaryen doğum yapma durumunuza bağlıdır.

Normal doğum yaptıysanız doğumdan hemen sonra giymeye başlayabilirsiniz. Ancak sezaryen doğum içinse, korseyi giymek için ameliyat yerinin iyileşmesini beklemek zorundasınız. Fakat, aşağıda sezaryen doğum yapanlar için tasarlanan bazı korselerden de bahsedilmektedir. Yine de, giymeden önce doktorunuza danışmanızda fayda var.

Doğumdan Sonra Ne kadar Süre Korse Giyilmelidir?

Bu tamamen sizin vücut özelliklerinize bağlıdır. Ortalama olarak 4 ila 6 hafta arasında giyebilirsiniz. Rahmin ne zaman eski şeklini alacağını tahmin etmek zordur ve cildin esnekliği kişiden kişiye değişir. Bazılarının eski vücutlarına kavuşması kısa sürerken bazılarınınki zaman alır.

Korseyi her gün; uyurken ya da ayakta iken, otururken kullanabilirsiniz. İlk hafta boyunca sürekli giymek iyi sonuçlar elde etmenizde büyük rol oynar. İlk haftadan sonra geceleri çıkartabilirsiniz. İlerleyen 120 gün boyunca ya da kendinizi içinde rahat hissedene kadar giyebilirsiniz.

Eğer sezaryen doğum yaptıysanız, dikişler iyileştiğinde giymeyi bırakabilirsiniz. Dikişlerin iyileşmesi genellikle 4 haftayı bulur ama kan sirkülasyonu bozulursa bu süre uzayabilir. Bu durumda, korseyi daha uzun süre giymek zorunda kalabilirsiniz.

Doğum Sonrası Korsesi Nedir?

Doğum sonrası korseleri; kadınlar için hamilelikten sonra kullanıma uygun olan karın korseleridir. Bu özel tasarlanan karın sargıları yeni doğum yapan anneler tarafından kullanılır.  Vücudunuzu destekleyerek eski şeklinize kısa sürede kavuşmanıza yardımcı olurlar.

Sadece estetik amaçla kullanılmazlar. Doğum sonrası korseleri, yeni doğum yapan ve sırt/omurga sorunu yaşayan annelere doktorları tarafından reçete edilir. Doğumdan sonra vücut şeklinin düzeltilmesine yardımcı olur.

Doğum sonrası korseleri karnınıza hafif bir baskı uygular. Bu da rahminizin eski haline daha hızlı bir şekilde kavuşmasını sağlar. Bel ölçünüzün git gide hızla küçüleceği için korsenin farklı bedenlerinden almanız gerekebilir. Yine de, kullanmadan önce doktorunuzdan onay almanızda fayda vardır.

Doğum Sonrası Korsesi Giymenin Avantajları

Doğum sonrası korse giymenin birçok avantajı vardır. Bunlara bir göz atalım:

Vücudunuzun Muazzam Olarak Şekillenmesini Sağlar

Doğumdan sonra zayıf görünmek isteyenler için doğum sonrası korseler iyi bir tercih olacaktır. Kısa sürede çaba sarf etmeden ince görünmenizi sağlayacaktır. Bu durum yeni doğum yapan annelerin özgüvenini artırmaları için de çok etkilidir. Ayrıca, bütün organların eski pozisyonlarına dönmesi açısından da fayda sağlamaktadır.

Eski dönem korselerinin aksine, günümüz korselerini kullanmak tamamen güvenlidir. Baş dönmesi ya da sersemlik hissederseniz, korsenin aşırı derecede sıkı olup olmadığını kontrol edin. Eğer hala baş dönmesi hissederseniz kullanmayı bırakın ve derhal bir doktora görünün.

Doğum Sonrası Ekstra Destek Sağlar

Karnınız hamilelik ve doğum sırasında esner. Yeterli destek sağlanmazsa sarkabilir. Bu hem göze hoş görünmeyen hem de rahatsız edicidir. Doğum sonrası korsesi göbeğinizin sıkıcı sıkıştırılmasını sağlar. Bu da derinizin sıkıca desteklenmesine, cildin sarkmasının önlenmesine yardımcı olur.

Özgüveni Artırır

Yeni doğum yapan annelerin kendilerini şişman ve özgüvensiz hissetmeleri kadınlarda sık rastlanan normal bir durumdur. Doğum kilolarınızdan kurtulmak zaman alacaktır. Ayrıca derinizin ve kaslarınızın da eski haline dönmesi zamanla olacak bir şeydir. Doğum sonrası korsesi, sizi fit göstereceğinden özgüveninizi de önemli ölçüde artıracaktır.

Kasları İyileştirir

Doğumdan sonra karın sanki havası boşaltılmış gibi bir hal alır ve kasların daralması ve derinin eski normal esnekliğine kavuşması zaman alır. Korse, daha iyi bir duruş sağlayarak kasların ve derinin doğru konumda sıkıca tutulmasını sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Hızlı İncelme Sağlar

Doğum kilolarınızdan kurtulmayı düşündüğünüzde genellikle aklınıza spor salonunda harcanan uzun saatler gelir. Ancak bu kadar çok zamanınız olmayabilir. Yeni doğan bebeğin getirdiği sorumluluklarla birlikte çoğu anne egzersiz yapmak için vakit bulamayabilir. Doğum sonrası korseleri, spor salonuna gitmeden belinizi toparlamak için iyi bir seçenektir. Sadece belinize bağlayın ve doğum sonrası vücudunuzun santim santim incelmesini izleyin.

Doğum Sonrası Korsesi Giymenin Dezavantajları Nelerdir?

Her ne kadar doğum sonrası korseleri doğumdan sonra incelmenize yardımcı olan güvenilir ve uygun bir seçenek olsa da, kullanmaya başladıysanız göz önünde bulundurmanız gereken bazı dezavantajları da vardır:

Rahat  Değildir

Hepimiz korselerin sıkıntısının ne olduğunu biliriz. Rahat değillerdir. Sıkı oldukları için doğumdan hemen sonra kullanmak rahatsız edici olabilmektedir. Korselerin sert dokuları da bebeğinize rahatsızlık verebilir. Canınızı yakarak rahatsız hissettirebilirler. Gün boyunca korse giymek gerçekten zahmetli olabilmektedir.

Doğum Sonrası Ağrısıya Neden Olabilir

En iyi sonucu alabilmek için bu korseleri doğumdan hemen sonra giymeniz gerekmektedir. Fakat, bazı kadınların yaşadığı çetrefilli doğum süreci yüzünden doğum sonrasında ağrıları olur. Bu durumda korse giymek çok daha acı verici olabilir.

Zaten doğumdan dolayı ağrı çekmeniz muhtemel olacağı için üstüne birde korsenin verdiği acı doğumdan sonra uğraşmak istemediğiniz bir durum olabilir. Özel durumunuz hakkında doktorunuzla konuşun ve sizin için korse giymenin en uygun ne zaman olacağı konusunda bilgi edinin. Eğer acı eşiği düşük biriyseniz, bu korseler kesinlikle sizin için uygum bir seçim olmayacaktır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Sezeryan Korsesi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?