Saraçoğlu’ndan Şeker Hastalarına Altın Tavsiyeler

Saraçoğlu’ndan Şeker Hastalarına Altın Tavsiyeler

Diabet, diğer adıyla şeker hastalığı, sık görülür ve ciddi sonuçlara yol açar. Pankreasın ürettiği insülinin yetersizliği veya etkisizliğinden kaynaklanır.İnsülin olmayınca, besinlerle aldığımız şeker ve diğer besin unsurları, ihtiyaç duyan hücrelere giremez. Böylelikle, hücreler şekersizlik çekerken, kanda şeker normal değerlerin üstüne çıkar.Kanda şekerin çok artması, zehir etkisi yaratır ve vücudun tüm hücrelerini tahrip eder.Vücut, sürekli olarak kanda bir miktar şekere ( glukoza ) ihtiyaç duyar. İnsülin kan dolaşımındaki glukozu hücrelere taşımakla görevlidir. İnsülin pankreas tarafından üretilen bir hormondur.Hücrelerdeki glukoz, günlük yaşamımızı devam ettirmeyi sağlayacak enerji kaynağıdır.

Diyabet, başta karbonhidratlar olmak üzere protein ve yağ metabolizmasını ilgilendiren bir metabolizma hastalığıdır ve kendisini kan şekerinin sürekli yüksek olması ile gösterir.Diyabet hastalarındaki temel metabolik bozukluk, kan yoluyla taşınan glükozun ( şekerin ) hücrelerin içine girememesidir. Normal koşullarda besinlerden elde edilen veya karaciğerdeki depolardan kana salınan glükoz pankraeas tarafından salgılanan İNSÜLİN hormonunun yardımıyla hücre içine girer ve orada yakılarak enrjiye dönüşür.Hücrelerin üzerinde değişik maddelerin girmesine izin verilen kapılar vardır.Bu kapılar normalde kilitlidirler ve uygun anahtar varlığında açılırlar.Diyabet, hücrelerin üzerindeki glükoz kapısının açılamaması durumudur.Bu örnekten ilerlersek diyabet, anahtar işlevi gören İNSÜLİN hormonu yetersizliğine ve/veya insülinin etkilediği reseptörlerin( hücre kapısındaki kilidin) bozukluğuna bağlı gelişmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Şeker Hastalığı Tedavisi:

Dr.İbrahim Saraçoğlu’ndan Şeker Hastaları İçin Kürler

2 şeker hastalığı vardır. Bunlar Tıpta Tip 1 ve Tip 2 Diyabet diye adlandırılan durumdur. Dr İbrahim Saraçoğlu diyabet hastaları için ayrı ayrı geliştirmiş olduğu kürleri, anlattı.

TİP 1 ŞEKER HASTALARI İÇİN : Şeker hastalığının ortaya çıktığı ilk yıl boyunca, kabuk tarçın tüketilmesi şekeri normal seviyeye döndürüp, hastalığı iyileştirir.

TİP 2 ŞEKER HASTALARI İÇİN : Lahana kürü uygulanmalıdır. Lahananın dış yapraklarından 4-5 adetini, 1/2 Lt suda haşlayın. Sabah akşam aç karnına için.

*İbrahim Saraçoğlu yaptığı araştırmalar sonucu ökse otunun yaprakları ve sapının demlenerek bitki çayı olarak içilmesinin, kandaki insülin dengesinin normal değerlere gelmesini sağladığını keşfetmiştir. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bu doğal bitki çayı tedavisi; bir bardak ılık suyun içerisine atılan bir tutam ökse otu, 10 dakika boyunca bardağın ağzı kapatılarak demlenmeye bırakılmasıdır.

İbrahim Saraçoğlu Şeker hastalığı için çörekotu kürü:

3 çay kaşığı çörekotunu havanda iyice ezdikten sonra 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştırarak tüketebilirsiniz.

Günde en fazla 2 kez (sabah-akşam) kullanılabilir. Her ikisi arasında en az 6 saat zaman geçmeli.

Çörekotu kürü en az 15 gün en fazla 1 ay uygulanmalıdır.

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, Şeker hastalığı , kan şekeri düşürüp aynı zamanda dolaşım sistemi ndeki problemlerin çözümü için beyaz lahana kürü açıkladı!

Beyaz lahananın 5 tane yağrağını bütün halde kaynamakta olan yarım litre kadar suya atın ve kısık ateşle ağzını kapatarak ortalama 15 dakika süresince haşlamalısınız. Tatlandırıcı olarak kesinlikle içerisine herhangi bir madde eklemeyin.

Haşladıktan sonra süzün ve soğuk olacak şekilde sabah ve akşam günde 2 kez aç veya tok olarak 1 su bardağı kadar tüketin. Ayrıca hergün taze olarak tüketmeniz gerektiğini de unutmayın.

Şeker Hastalığına İyi Gelen Bitkiler:

Acı baklaSemen Lupini şeker hastalığına karşı kullanılır.

CevizYaprakları ve kabuklarıyla hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Saç ve elleri boyamakta da kullanılır. Bitki bilimcilere göre bol miktarda A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri ile Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek çok sağlık sorununa iyi geliyor. Her sabah kahvaltıda bir miktar ceviz içi yenmesinin zekayı geliştirdiğini belirten uzmanlar, yeşil ceviz meyvelerinin kabukları kaynatılarak içildiğinde erkeklerde cinsel gücü artırdığını belirtti.

HünnapJujubae Göğüs yumuşatıcı, öksürük kesici, müshil ve kan temizleyicidir. şeker hastalığına karşı da kullanılır.

Kısa mahmutŞeker hastalığına karşı etkilidir.

MahlepPruni mahaleb Afrodizyak, balgam söktürücü, nefes darlığı ve prostat için, ayrıca şeker hastalığına karşı kullanılır.

Mersin yağıDahilen bronşit, verem ve belsoğukluğu gibi hastalıkların tedavisinde ve şeker hastalığına karşı kullanılmaktadır.

PancarKaraciğerin düzenli çalışmasını sağlar. Kansızlığı giderir. Şeker hastalığı ve vereme karşı korur. Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir. Sinirleri yatıştırır.

Susam yağıDahilen müshil olarak etkilidir. Şeker hastalığına karşı da kullanılır.

TaflanYapraklardan elde edilen taflan suyu öksürük dindirici olarak kullanılır. Taze meyveleriyse meyve olarak yenilmektedir. Kurutulmuş meyvelerinin tohumlarıysa şeker hastalığına karşı kullanılır. Taze meyveleri taş düşürücü olarak da kullanılmaktadır.

ÜvezÖzellikle bir şeker olan üvez şeker hastaları rejimi için iyi bir tatlandırıcıdır. Meyveleri ve yaprakları kabız edicidir. Yine meyveleri idrar söktürücü, kadınlarda adetleri kolaylaştırıcı etkilere sahiptir. Meyveler C vitaminince zengindir. Yapraklarının çayı şeker hastalığına karşı kan şekerini düşürücü olarak kullanılmaktadır. Zararsızdır.

ZahterŞeker hastalığına karşı kullanılır.

ŞEKER HASTALARINA KÜÇÜK ÖNERİLER:

*Haftada 1 kez sabah akşam şekerinizi ölçün,kayıt tutun ve bu kayıtları kontrol anında doktorunuza gösterin Kilonuzu kontrol altında tutun,ideal kilonuzu koruyun Günlük düzenli yürüyüşler yapın.

*Öğün atlamayın,diyetisyeninizin veya doktorunuzun yemeyi önermediği hiçbir şeyi yemeyin, ısrarlara kulak asmayın. İçeriğinde fruktoz, sakkaroz veya şeker olan hiçbir ürünü satın almayın, tüketmeyin.

*Gerektiğnde değişiklik yapabilmek için besin gruplarını iyi öğrenin.

*Tatlandırıcılarla yaptığınız yiyeceklerle kendinizi ödüllendirin.

*Halk arasında diyabete iyi geliyor diye önerilen tatlı yiyeceklerden uzak durun.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN