Sahanda Yumurta Kaç Kalori

Sahanda Yumurta Kaç Kalori

Tavada Yumurta Kaç Kalori

Tavada Yumurta Kaç Kalori, yumurta protein, demir, fosfor, folik asit, çinko, vitamin, mineral, omega-3 yağ açısından zengin bir besindir. Tavada yumurta kalori ve yağ içeriği açısından yüksek bir besindir. 100 gr yumurtada 221 kcal bulunmaktadır. 2 yumurtadan oluşan yağda yapılan yumurtada 182 kcal vardır.

  • 1 Adet tavada yağsız yumurta 100 kcal
  • 1 Adet tavada yumurta az yağlı 120 kcal
  • 1 Adet tavada yumurta 122 kcal

En sağlıksız yumurta yeme şekli tavada kızartılmış yumurtadır. Özellikle margarinle pişirilen yumurta tam bir kalori deposu ve sağlık açısından son derece zararlıdır. Tereyağ yada zeytin yağı ile kızartılması tercih edilmelidir. Kullanılan yağ çeşidine göre tavada yumurtanın kalorisi değişmektedir. Yapılışı hem kolay hemde lezzetli olan kalorisi yüksek tavada yumurtayı, tek öğünde kişi başı 3 adeti geçmemeniz önerilir.


Tavada yumurtanın kalorisinin yüksek olması olumsuz bir durum oluştursa da yumurtanın kahvaltının en önemli besinlerinden biri olduğunu da unutmamak gerekir. Bol protein ve yüksek enerji vermesi sebebiyle sofralarımızdan eksik etmememiz gereken bir gıdadır. Kahvaltı günün en önemli öğününü oluşturmakta ve her gün mutlaka yumurta tüketilmelidir. Özellikle çocuklarım kemik gelişimi için önemli bir besindir.


Tavada yumurta kaç kalori? 

50 gr yumurta yaklaşık 1 yumurta yapmakta ve 110 kcal bulunmaktadır.

Kahvaltılarda haşlanmış yumurta kalorisinin düşük olması ve protein açısından zengin olması sebebiyle her zaman ilk tercihimiz olmalıdır. Tavada yumurta kalori açısından oldukça yüksektir. Özellikle Diyet yaparken tavada yumurta kalori açısından yüksek olduğu için diyet menülerimize eklenmemelidir.

Tavada yumurta kaç kalori ile ilgili merak edilen tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Özellikle protein ve kalori açısından oldukça yüksek olan yumurta imkanınız varsa köy yumurtası olarak tüketilmelidir. Çocuklar ve bebekler için kemik güçlendirici ve protein bakımından çok önemli bir yere sahip olan yumurtayı köylerden ve organik olanlarından tercih etmeniz son derece önemlidir.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN