Saç Parlatıcı Maske Tarifleri

Saç Parlatıcı Maske Tarifleri

Yumuşak, parlak, hacimli ve kolay şekil alan saçlar için, öncelikle sağlığınız için de gerekli olan gıdaları tüketmek önemlidir. Saçı yıpratan kozmetik ürünlerini olabildiğince az kullanarak ve düzenli bakım maskeleri uygulayarak saçlarınızı nemlendirmeniz gerekmektedir..

Saçlarınızın daha parlak, canlı ve sağlıklı görünmesi için, önerebileceğimiz bazı saç parlatıcı maske tariflerini evinizde kolaylıkla uygulayabileceksiniz.

Saçınızı nemlendirmek ve yumuşatmak için, doğal yağları yani zeytinyağı, badem yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi yağları kullanabilirsiniz. Saçlarınızı, saç derinizi yumuşatarak kırıklara ve sertleşmeye karşı koruyacaktır.

Bu yağlardan herhangi birini saç derinize 10-15 dakika dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın, kalan yağı saçlarınıza eşit miktarda sürüp 1 saat bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Bu yağları soğuk veya ocakta 2-3 dakika ısıtıp ılık olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınız çok yıpranmışsa eczanelerde bulabileceğiniz E vitaminini kullanacağınız yağ maskesine ekleyebilirsiniz.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yediriniz. Saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürüp tekrar durulayın. İki haftada bir tekrar uygulayabilirsiniz.

Bir portakal suyu, su, bir çorba kaşığıbal ve birkaç damla sandal ağacı yağını karıştırın. Şampuan sonrası durulama esnasında saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızın parlamasını sağlayacak bir diğer yöntem ise şöyledir:

Bir yumurta sarısı ile iki çorba kaşığı zeytinyağını karıştırarak saç diplerinize sürünüz ve masaj yapınız. On dakika bekleyin ve yıkayın. Saçlarınızın daha sağlıklı göründüğünü farkedeceksiniz.

Saç Parlatan Özel Maske

Bir bardak Türk kahvesi..

Her evde bulunan veya ulaşması kolay olan aynı zamanda fiyatı diğer bir çok maskeye göre daha uygun olan bir maske.

Koyu kıvamda olacak şekilde bir bardak Türk kahvesi hazırlayınız. Şekersiz, sade olarak hazırladığınız Türk kahvesini soğuduktan sonra püskürtmeli bir şişeye alınız. Hazırlanılan maskeyi saç diplerine doğru püskürterek tüm saça yediriniz. Saç diplerinize masaj yapınız. 20 dakika bekledikten sonra maskeyi yıkayarak çıkarınız.

Aynı maskeyi  saçlarınıza şu şekilde de uygulayabilirsiniz.

Şekirsiz olarak hazırladığınız Türk kahvesini içtikten sonra dipte kalan, boza kıvamındaki, telvesini sadece ve özellikle saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. 20- 25 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayınız.

Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Saç Paralatan Özel Maske Tarifinin Faydaları Nelerdir?

Saç parlatan özel maske ile saçlarınız daha kısa bir süre içinde uzayacaktır.. Mat ve donuk görünümün geri plana alınması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bu maske tarifi aynı zaman da saç köklerinin daha sağlıklı çıkmasına imkân tanımaktadır.

En çok tercih edilenler arasında öncülüğünü koruyan saç parlatan maske tarifi, olağan saç renginizin kahve tonlarına dönmesine olanak tanıyacaktır. Saçlarınızın canlılığını geri kazanması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen saç parlatan özel maske tarifi aynı zaman da kırık saç uçlarının da geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır.

İlk adresiniz olacak nitelikte ki maske tarifleri aracılığı ile sizler de hayal ettiğiniz saç tipine kısa zaman zarfı içine merhaba diyebilirsiniz. Hemen kolları sıvayın ve saç parlatan maske tarifleri aracılığı ile kusursuzluğa kavuşun.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 1 Average: 5]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN