Saç Gürleştirme

Saç Gürleştirme

Güzelliğin tamamlayıcı rolünü üstlenen saçlar bayanların oldukça önem verdiği ve güzellikleri için dikkat ettikleri unsurdur. Saçın bakımlı olması, beyazların olmaması, gür olması, ilgi çekici modellerde olması, parlak gözükmesi gibi birçok özellik saça özen gösterildiğini anlatmaktadır. Stresin, sıkıntının ve yanlış beslenmenin sebep olduğu saç dökülmeleri ve saçlarda çıkan beyazlar hem kadınlar hem de erkekler için oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Özellikle gençler tarafından kullanılan düzleştirici, fön makineleri, maşa gibi saçların şekillendirilmesi için kullanılan ısıveren elektronik aletler saçların yıpranmasını ve dökülmesini tetikleyebilir. Zayıflayan saçlarınız için saç güçleştirme uygulamaları yapmanız ve saçlarınızı döken şeyin ne olduğunu bulmanız gerekir.

Saç Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Saç gürleştirme kürlerimize geçmeden önce sizlere birkaç öneride bulunmak istiyorum.

 • Saç şekillendirme aletleri olarak saydığımız düzleştirici, fön makinesi veya maşa gibi ısıveren aletlerin kullanımını asgari seviyeye indirmelisiniz. Saçlarınızı her gün bu aletlerle şekillendiriyorsanız bunu gün aşırı yapmaya ve oldukça düşük sıcaklıklarda yapmaya özen gösterin.
 • Saçlarınızda oluşan kırıkları yok etmek ve kırık oluşumunu engellemek için saçlarınız ıslakken değil de kuruyken tarayın.
 • Saç gürleştirme için kullandığınız saç kremlerini ve şampuanlarınızı belirli sürelerde değiştirin. Bir ürünü sürekli kullandığınızda saçlarınız bağışıklık gösterdiği için ürünün etkisi azalacaktır.
 • Saçlarınızın uçlarında oluşan kırıklar fazlalaştıkça saçlarınız uzarken yeni uzayan kısmında kırılmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda çoğalan kırıklar sebebiyle saçlarınız uzamaya devam ederken saç dipleriniz saçlarınızın ucunu besleyemez. Kırıklardan kurtulmak ve saçlarınızın kendi kendine yaptığı bakımı en üst seviyede görmek için 3 ayda 1 kırıklarınızı aldırmanızda fayda vardır.
 • Sizlere vereceğimiz saç gürleştirme kürleri dışında geceden yapıp sabaha kadar süren bakımlarda yapabilirsiniz. Bunun için en ideal ürün zeytinyağıdır. Zeytinyağını iyice yedirerek saçlarınıza sürün ve saçlarınızı hiçbir yerden hava almayacak şekilde sarın. Zeytinyağının yaptığı bakım sayesinde daha parlak, daha canlı ve daha gür saçlara sahip olacaksınız.
 • Eğer saçlarınıza önem veriyorsanız ve saç gürleştirme işlemi yapmak istiyorsanız sizlere vereceğimiz kürleri haftada 1 kere olmak kaydıyla uygulayın. Bu saçlarınızın nefes almasını ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
 • Birazdan sıralayacağımız saç gürleştirme kürlerini maske halinde hazırladıktan sonra saç diplerinizden başlayarak bütün saçınıza iyice sürün. 15 dakika boyunca bekleyin ve sonrasında ılık su ile yıkayın.

Saç Gürleştirmek İçin Doğal Kürler

Isırgan Otu İle Saç Gürleştirme

Yapılışı: Bir miktar suyu iyice kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve içerisine ısırgan otu koyun. Çay gibi demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Demlendikten sonra süzün ve ılıdıktan sonra elde ettiğiniz karışım ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız ısırgan suyu ile ıslakken 1 saat kadar bekleyin ve sonrasında ılık su ile durulayın.

Isırgan Otunun Faydaları: Saç gürleştirme için bulunmaz bir nimet diyebileceğimiz ısırgan otu kadınların kaçırmaması gereken bir üründür. Isırgan otu kürünü düzenli olarak yaptığınızda saçlarınızın daha gür ve hızlı uzadığını göreceksiniz. Bu işlemi haftada 2 kere yapmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızın gürleşmesini sağlayan ısırgan otunun bilinen faydaları şunlardır:

 • Saçları besleyen ve güçlendiren ısırgan otu yeni çıkacak olan saç tellerinin sağlıklı olmasında etkilidir.
 • Saç diplerini besleyerek saç dökülmelerini engelleyen ısırgan otu aynı zamanda saçların hava almasını sağlar.
 • Saçların uzamasında muhteşem bir etkiye sahip olan ısırgan otu ışıltılı ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar.
 • Saç gürleştirme için kullandığımız ısırgan otu saç tellerinin kalınlaşmasında da oldukça etkilidir.

Sarımsak İle Saç Gürleştirme

Yapılışı: 3 diş sarımsağı soyun ve iyice dövün. Dövdüğünüz sarımsağı elinize alarak saç diplerinize iyice sürün. Sarımsaklı saçlarınızı 1 saat o şekilde bekletin ve sonrasında iyice yıkayın.

Sarımsağın Faydaları: Sarımsak için sıralayacağımız faydalarını gördüğünüzde sarımsağın saç gürleştirme için 1 numaralı ürünlerden biri olduğunu göreceksiniz. Sarımsağı ezerek yapacağınız bu uygulama sonucunda kokunun kalmasından korkuyorsanız sarımsağı sütle karıştırarak da yapabilirsiniz. Saç gürleştirme önerilerimizden 2. Si olan sarımsağın saç için faydaları işte şunlardır:

 • Saç tellerinin kopmasını önler.
 • Yeni ve sağlıklı saç tellerinin çıkmasını sağlar.
 • Saçların daha gür olmasını sağlar.
 • Saçları onararak daha dolgun gözükmesini sağlar.

Karanfil İle Saç Gürleştirme

Yapılışı: Kurumuş karanfil bitkilerinden 1 tutam alın ve bir miktar su içerisinde kaynatın. Kaynattıktan sonra oluşan karışımı süzün. Süzerek elde ettiğiniz suyu saçlarınıza iyice sürün. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile iyice yıkayın.

Karanfilin Faydaları: Karanfil bitkisi ile hazırlamış olduğumuz kürümüz sayesinde saçlarınızın daha gür ve dolgun olduğunu göreceksiniz. Haftada 1 kere uygulamanız gereken bu kürün bakalım faydaları nelermiş:

 • Saçların hacim kazanmasını sağlar.
 • Saçların nefes almasını sağlayarak gürleştirir.
 • Kırıkların onarılmasını ve yeni saçların çıkmasını destekler.
 • Saçların dökülmesini engelleyerek bakım yapar.

Saç Çıkarma Yöntemleri:

Saç dolgunlaştırıcı kürleri kullanmanın yanı sıra gür saçlara sahip olmak için bir de normalde sahip olmadığınız yeni saç tellerine sahip olma şansınız da var. Yeni saç çıkarma yöntemlerini kullanarak doğal bebek saçlarına sahip olabilirsiniz.

Sizlere vermiş olduğumuz bitkisel kürler saçlarınızı gürleştirmek ve bakım yapmak için kullanacağınız %100 doğal, maliyeti düşük ve basit önerilerdir. Bu muhteşem bakım kürlerini yapmaya vakti olmayan veya maddi durumu iyi olan kişiler özel bakım merkezlerinde profesyonel kişilerden yardım alabilir ve belirledikleri markalar ile saçlarına bakım yapabilirler.

Evde yapabileceğiniz tüm diğer saç gürleştirme uygulamaları için de saç bakım maskesi yazımızdan fikir edinebilir ve saçlarınıza düzenli bakım yaparak da uzun vadede hacim kazandırabilir, gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Saç Gürleştirme

BİRDE BUNLARA BAKIN