Saç Çıkaran Yağlar Nelerdir?   Doğal Saç Çıkarma Kürleri Ve Maskesi

Saç Çıkaran Yağlar Nelerdir? Doğal Saç Çıkarma Kürleri Ve Maskesi

Saç çıkaran yağlar, saç dökülme sorunu yaşayan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Sizin de böyle bir sorununuz varsa yazımızın devamında anlattığımız yağları temin ederek kendinize hem kür hem de maske yaparak saçlarınızın çoğalmasını çok daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Saç çıkaran yağlar nelerdir sorusunun cevabını merak ediyorsanız, işte saç çıkaran yağlar listesi…

Saç Çıkartan Nane Yağı

Saç çıkaran yağlar arasında en popüler olanı nane yağıdır. Nane yağı, hem saçlarınızı gürleştirir, hem de kokusu için tercih ediliyor. Nane yağının olağanüstü etkisi bileşeninde gizli. İçeriğindeki E vitamini saç diplerini de besleyerek saç kurumasını önlüyor. Kafadaki kaşıntı, kepek sorununa da iyi gelen nane yağını evine yakın herhangi bir aktardan kolayca temin edebilirsiniz. En iyi saç çıkaran yağlar listemizin ilk sırasında olan nane yağını güvenle kullanabilirsiniz..

Saç Çıkartan Argan Yağı

Saç çıkaran yağlar içerisinde ikinci sırada argan yağını öneriyoruz. Argan yağı da nane yağı gibi bulunması kolay ve etkisi gerçekten çok güçlü yağlardan biri. Daha sağlıklı, pırıl pırıl ve dolgun saçların sahibi olmak istiyorsanız argan yağı tam size göre. Birçok yönden etkili olan argan yağının içeriğinde E vitamini, omega 3 ve 9 olması saçları besler ve güçlendirir ve daha dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Argan yağının etkisini kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra fark edeceksiniz.

Saç Çıkartan Jojoba Yağı

Jojoba yağının saç üzerinde pek çok açıdan faydası var. Öncelikle saç tellerinin kırılmasını önleyen, saç diplerini ve derisini yumuşatan jojoba yağının badem yağı ve zeytinyağı ile karıştırılınca hem saçın gürleşmesini hem de hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

Saç Çıkartan Fındık Yağı

Saç çıkartan yağlar arasında fındık yağı az bilinenler arasında yer alıyor. Oysa içeriğinde yer alan B1, B2 ve B6 vitaminlerinin keratini beslediği biliniyor. Fındık yağı kullanımı ile saç kepeklerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. 

Saç Çıkartan Menekşe Yağı

Menekşe yağını duş sonrasında kullanabilirsiniz. Özellikle saç dökülmelerini önlemesiyle bilinen menekşe yağı çok kuru bir görünümü olan saçları canlandırmasıyla ünlüdür. Saçlara parlaklık veren menekşe yağı güzel kokusu ile de tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor.

Saç Çıkartan Haşhaş Yağı

Saç çıkaran yağlardan bir diğeri ise haşhaş yağıdır. Ülkemizin birçok bölgesinden temin edildiği için hemen hemen her aktar ve market zincirlerinden temin edebilirsiniz. Dökülen saçları tedavi eden haşhaş yağı bununla birlikte saçları uzatan ve kepekleri yok eden özelliklere de sahip.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN