Maydanoz Adet Söktürür Mü?

Maydanoz Adet Söktürür Mü?

Maydanoz suyu adet söktürür mü, adet döneminde maydanoz suyu içmek, maydanoz suyu ne zaman etkisini gösterir, adetliyken maydanoz suyu içmek zararlı mı, maydanoz suyu adeti keser mi, adet söktürücü maydanoz kürü tarifi konuları ile ilgili merak edilenler haberimizde…

MAYDANOZ SUYU ADET SÖKTÜRÜR MÜ?

Birçok kadın adet gecikmesi sorunu yaşamaktadır. Regli gecikmesine hormonsal değişiklikler, stres, kilo değişikliği, ilaçlar, yaş ya da seyahat gibi etkenler neden olabilir. Maydanoz adet söktürür mü sorusuna bu noktada cevap verilebilir. Maydanozun adet söktürücü özelliği vardır. Maydanozun bu özelliğinden yola çıkarak maydanoz kökünden ilaçlar yapılmıştır. Maydanoz Kürü, çayı ve birçok kürü bulunmaktadır.

ADET SÖKTÜRÜCÜ MAYDANOZ KÜRÜ TARİFİ

Mydanoz Tohumu Çayı

1 su bardağı kaynatılmış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı maydanoz tohumu ekleyin. Kaynayan suda 15 dakika demleyin. Hazırlanan maydanoz çayını sabah, öğlen ve akşam taze hazırlayıp için. 

Kuru Maydanoz Çayı

1 yemek kaşığı kurutulmuz maydanoz kurusunu 1 bardak kaynamış suya koyun ve 15 dakika demlendiktren sonra 3 öğün tüketin.

Taze Maydanoz Çayı

Yarım demet taze maydanoz 2 su bardağı kaynayan suyun içerisine konulur ve 5 dakika kaynatılır. Kaynayan maydanoz suyunu süzün ve günde 3 kez için. 3 defadan fazla tüketmek iyi değildir.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN