Maranki’den İdrar Yolları Hastalıklarına Kürler

Maranki’den İdrar Yolları Hastalıklarına Kürler

İdrar yolları böbrekler, mesane ve üretradan (idrar kanalı) oluşmaktadır. Mesane balon şeklinde bir organ olup idrarı depolama görevi vardır.

Böbrekler ise iki adet fasulye şeklinde organ olup yukarı sırt bölgesinde yer almaktadırlar. Böbrekler kandan artık maddeleri temizleyerek idrar içinde vücuttan atılmasının sağlar. İdrarda yüksek miktarda bakteri bulunması durumunda üriner sistem enfeksiyonu gelişir. Bu tür sorunlardan kurtulmak için standart olarak bazı doğal yollar izlenmelidir.

İDRAR TUTAMAMA (ANUREZ)

Bu durum, 3 yaşından büyük çocuklarda sıkça görülmektedir. Anurez, idrarın birikmesine yol açan böbrek yaşam enerjisi veya böbrek boşluğu – soğukluğunun sonucu olabilir. Anuraz’e ayrıca, idrar torbasının bozukluğuna yol açan nem ve sıcaklığın aşağıya inmesi de neden olabilir. Yüz solgunluğu, bel ve dizlerde ağrı, el ve ayaklarda üşüme, iştahsızlık, sinirlilik, uyuma isteği en büyük belirtileridir.

İdrar yolları şikâyeti olanların yapması gerekenler;

 Günde en az 8 bardak su içmek. 
– Baskı hissedildiğinde zaman idrarı tutmamak.
– Duş almak.
– İdrar bölgesini temiz tutmak.

Sürekli olarak idrar yolları enfeksiyonu yaşayanların dikkat etmesi gerekenler:

– Banyo yapmak yerine duş almak.
– Cinsel birleşmeden sonra 15 dakika içinde idrar yapmak. 
–  Kasık bölgesini daima sıcak tutmak ve rüzgardan korumak.

Damla damla idrara çıkma;

Damla damla idrara çıkmanın sebebi, idrar torbasının fonksiyonlarını bozan karaciğer boşluğu ya da dalak boşluğudur. Genellikle orta yaşını geçirmiş insanlarda görülür. Tedavinin amacı; idrar torbasının fonksiyonlarını yerine getirmek için böbrekleri ısıtmak ve dalağı güçlendirmektir.

İDRAR GECİKMESİ

İdrar gecikmesinin nedenleri, yaşam enerjisi boşluğu, böbrek boşluğu, yaşam enerjisi durgunluğu ve sıcak nemin birikmesidir. İdrara çıkmada zorlanma, sık sık az miktarda idrara çıkma, halsizlik ve baş dönmesi en büyük belirtileridir.

İDRAR YOLLARI RAHATSIZLIĞINA  YÖNELİK PRATİK BİTKİSEL FORMÜLLER  


– 1 bardak kaynar suya, 4-10 gram andız otu kökü konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilmesi önerilir.
– 1 bardak kaynar suya, 10 gram hatmi çiçeği konulur. 10 dakika bekletilip balla tatlandırılarak, günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.
– 1 litre kaynamış suyun içine 1 demet maydanoz saplarıyla birlikte konulur. 5 dakika daha birlikte kaynatılan kürden, soğuduktan sonra günde 3 bardak içilmesi önerilir.
– 1 bardak kaynar suya, 2 gram taze veya kuru kiraz sapı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir. 
– İdrar tutukluğunda, günde birkaç defa tatlı kabak, çiğ olarak yenilir veya sıkılarak öz suyundan günde birkaç çay bardağı yemeklerden 20 dakika önce 4-5 gün boyunca içilmeye devam edilir.
– İdrar tutukluğunda, böbrek ve mesane de taş olduğunda, yoğurt otu çay gibi demlenerek günde 2-3 defa yemeklerden 10 dakika önce birer su bardağı içilmesi bir süre devam edilir.

ŞİFALI TAŞLAR

Zümrüt: Yeşil renge sahip olan zümrüt, en kıymetli taşlardan biridir. Geçmişte şeytanın cennetten kovulurken alnından düşen taşın ve kutsal kadehteki taşın zümrüt olduğu söylenir. Renginin yeşil olması nedeniyle bu taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı. Bazı İslam ülkelerinde zümrüdün var olan koruyucu tılsım gücünün bazı ayetler okunarak daha da güçlendirildiğine de rastlanmıştır. Beril mineralinin çok hoş renkli alt türüdür. Diğer ünlü alt türleri su mavisi rengindeki akuamarin, sarı renkli heliodor ve pembe renkli morganit taşıdır. Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir. Arkadaşlık, evlilik ve aile bağlarını güçlendirir. Vücudumuzdaki negatif enerjiyi atar.

Sitrin: Kuvars kristalinin sarı renkte olanıdır. İsmi, rengi nedeniyle genel olarak turunçgiller, özel olarak da limon anlamına gelen Yunanca “Citron (citrus, zitrone)” kelimesinden türetilmiştir. Rengini, bünyesinde çok az miktarda bulunan demirden alır.  Antioksidan etkilidir. Vücuttaki zehirli maddelerin atılmasında etkili olur. Kişinin depresyona neden olan duygularından kurtulmasına yardımcı olur.
Böbrek, kolon, ciğerler, hazım organları ve kalp için yararlıdır. Tedavi edici enerjinin meydana çıkmasını sağlar.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN