Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Pek çok kişi ağır bir yemeğin ardından maden suyu içer ve maden suyunun mideyi rahatlatarak zayıflamaya yardımcı olduğunu düşünür. Peki, maden suyu gerçekten zayıflatır mı? İşte bu sorunun cevabı…

Halk arasında soda ya da maden suyu olarak bilinen bu içecek kabondioksitin suda çözülmesi sonucu elde edilir. Hemen hemen tüm marketlerde satılan maden suyu, yemeklerin ardından sıkça tüketilen bir içecektir. Maden suyunun mideyi rahatlattığı uzun yıllardır bilinen bir gerçek olmakla birlikte aynı zamanda zayıflattığı da bilinir. 

Uzmanlar, maden suyunun tüketilmesinin ardından bedenin daha fazla suya ihtiyaç duyduğunu ve su tüketimini artırdığını söylüyor. Vücudun suya ihtiyaç duymasıyla bol bol su tüketilir ve bu da zayıflamaya yardımcı olur. 

Aynı zamanda maden suyu neredeyse 0 kaloridir. Eğer meyveli bir soda tercih ediyorsanız bir şişe meyveli soda ise sadece 94 kaloridir. 

Yapılan araştırmalar yemeklerden sonra tüketilen maden suyunun daha hızlı zayıflamaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Mideyi daha çabuk dolduran maden suyu, vücuda kalori alımını azaltır. Alkali yapısı sayesinden mide asidini dengeleyen maden suyu, sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. 

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN