Kulak Temizleme

Kulak Temizleme

Kulak kiri neden birikir?

Aşırı kulak kirini evde çıkarabilmenin yollarını anlatmadan önce sizlere kulak kiri birikiminden ve bu rahatsızlığa nelerin yol açtığından bahsedeceğiz. Kulak kiri, kulak kanalında biriktiğinde ve orayı iyice tıkadığında sinir bozucu ve rahatsız edici hale gelebilir.

Bu tıkanıklık genelde kulaklarınızı temizlemek için düzenli olarak kulak temizleme çubuğu kullandığınız zaman olur, çünkü böylece Kulak Temizleme 

ulak kanalından daha içeri itmiş olursunuz. 

Kulaklık takan insanlarda kulak kiri birikme olasılığı yüksektir.

Aşırı kulak kirini temizlemek için ev yapımı yöntemleri

Tuzlu su

Tuzlu su kulak kirini çıkarmak için çok iyi bir seçenektir. Tek yapmanız gereken bir çay kaşığı tuzu (7.5 g) yarım bardak suya (100 ml) koymak. Sonra bir pamuğu bu çözeltiye batırın ve kafanızı yana eğip kulağınızın içine bir kaç damla damlatın. Sonra kafanızı diğer yana eğin ve sıvı çıkarken bir bezle alın.

Parafin yağı

Evde en güvenli ve etkili kulak kiri temizleme yolu parafin yağıdır, bu da bir çok eczanede satılır. Tek ihtiyacınız olan bir kaç yemek kaşığı parafin yağını bir mum üstünde ısıtmak. Sonra kulağınıza bir kaç damla damlatın ve bir kaç dakika yatın. Sonra su ile durulayın. Bunu üç gün boyunca biriken kulak kirini çözmek için yapabilirsiniz.

Hidrojen peroksit

Eşit miktardahidrojen prosek ve suyu karıştırın. ancak bunun için kullandığınız hidrojen peroksitin %3’lük konsantrasyonda olduğundan emin olun. Kulağınıza bir kaç damla damlatın ve kulak kanalınıza ulaşması için başınızı hafifçe sallayın. Sıvını çıkması için kafanızı diğer yana çevirmeden önce bir kaç dakika bekleyin.

Gliserin

Gliserin kulak kirini çıkarmayı kolaylaştıran doğal bir üründür. Bunu eczanelerde bulabilirsiniz. Her iki kulak için 4 damla kullanın ve en iyi sonuçları almak için günde üç kez uygulayın.

Sirke ve alkol solüsyonu

Eşit miktarda sirke ve alkolü bir kapta karıştırın. İçine bir pamuk batırıp bu pamuk yardımıyla kulaklara bir kaç damla sıkın.

liserin kulak kirini çıkarmayı kolaylaştıran doğal bir üründür. Bunu eczanelerde bulabilirsiniz. Her iki kulak için 4 damla kullanın ve en iyi sonuçları almak için günde üç kez uygulayın.


Zeytin yağı

Zeytin Yağı kulak kirini yumuşatmak ve temizlenmesine yardımcı olmak için harika bir malzemedir. Bir kaç damla zeytin yağını uyumadan önce sorunlu kulağa damlatın ve diğer tarafınıza yatarak uyumaya çalışın. Bu tedaviyi dört gece art arda uygulayın.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?