Koronavirüse Karşı Bitkisel Kür | Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Koronavirüse Karşı Bitkisel Kür | Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Korona virüs karşı bitkisel tedavi olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Corona virüs nedeniyle dünya genelinde can kayıpları hızla artarken dünya genelinde virüs tespit edilen vaka sayısı 95 bini geçti, 3 bin 303 kişi korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. İtalya’da yeni tip Corona virüsten (Covid-19) hayatını kaybedenlerin sayısı 148’e yükseldi. Peki dünyayı kasıp kavuran korona virüse karşı bitkisel tedavi var mı? Bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir? İşte bağışıklık sistemini güçlendiren besinler.

Koronavirüs ((Kovid-19). Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyayı sarsan koronavirüs salgınına karşı dünya teyakkuzda. Bilim insanları koronavirüs aşısı ve virüsün tedavisi konusunda cansiparane çalışıyor. Uzmanlar, “Aşısı bulunsa bile gripte bile virüs her yıl kılık değiştiren bir yapıya sahip. Bu nedenle her şeyden önce bağışıklığımızı güçlendirmek zorundayız” diyor. Ve bunun yolu da sağlıklı beslenme, doğru tıbbi ve aromatik bitkilerin kullanılmasından geçtiğinin altını çiziyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler nelerdir?

Vücudumuzun enfeksiyon etkenlerine (virüs, bakteri, parazit, mantar gibi mikroorganizmalara) karşı geliştirdiği direnç faktörlerinin oluşturduğu duruma bağışıklık denir.

• Bağışıklığımızın yeterli olduğu durumlarda, vücudumuz enfeksiyon etkenleri ile karşılaşsa bile enfeksiyon gerçekleşmeyebilir. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız, bedenimizi hastalıklardan korur.

• Bağışıklığımızın yeterli olduğu durumlarda, vücudumuz enfeksiyon etkenleri ile karşılaşsa bile enfeksiyon gerçekleşmeyebilir. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız, bedenimizi hastalıklardan korur.

• Vücudumuzda zararlı maddelerin içeri girmesini önleyen deri, mide, burun gibi organlarımız dışında bağışıklık sistemi, çeşitli organ ve hücrelerden oluşur.

• Vücudumuzdaki bağışıklık sistemini düzenleyen dalak, lenf bezleri, lenf düğümleri, timüs bezi, kemik iliği gibi organlarda yer alan, bağışıklık sistemimizde görevli özel savunma hücreleri ve moleküller bu organlarda bulunur, kan yoluyla vücuda yayılarak görevlerini yerine getirir, yabancı ve zararlı maddelerden kurtulmak için savaşırlar.

• Bağışıklık sistemimizin görevlerini tam olarak yerine getirebilmesi için düzenli fiziksel aktivite, yeterli ve dengeli beslenme, hijyen kurallarına uyma, dinlenme, stresten uzak durma, düzenli uyku gibi faktörler çok önemlidir.

Yatmadan bir diş sarımsak

Sarımsak vücuda giren mikroplarla savaşarak, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Nezle ve gribe karşı büyük etki gösteriyor. İçeriğindeki allicin biyoaktif bileşeni sarımsak çiğnendiğinde, dövüldüğünde veya kesilerek tüketildiğinde açığa çıkarak daha çok fayda sağlıyor. Hafif bir nezle başlangıcınız varsa, mide ile ilgili bir probleminiz yoksa, gece yatmadan önce doğranmış bir diş sarımsağı limon suyuyla yutarak gribe yakalanma riskini azaltabilirsiniz. Bol bol su tüketin. Narenciye yemeyi ihmal etmeyin.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN