Koronavirüs Ne Zaman Biter? Yaza Kadar Geçer Mi?

Koronavirüs Ne Zaman Biter? Yaza Kadar Geçer Mi?

Tüm dünyada etkisini arttırmaya devam eden korona salgını ortaya çıktığı Çin’ de vaka sayıları azalmakta olduğu görüldü. Özellikle iyileşen hastalarda yeniden yakalanma durumunun hızla düştüğü belirtildi. Enfeksiyonların oranında da azalma olduğu görüldü.

HUBEİ’ de Vaka Sayısı Hızla Azaldı

Wuhan merkez üssü olmak üzere hubei kenti de ilk etapta karantinaya alınan bölgeler arasındaydı. Alınan önlemler sayesinde şuan Çin’de vaka sayısı sadece 15 civarında. Bu da yapılması gereken önlemlerin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

Profesor Haziran Ayını İşaret Ediyor

Her ne kadar aşısı bulunmamış olsa da haziran ayında koronavirüsün tamamen ortadan kalkacağını öne sürüyor. Öyle ki sars konusunda yaptığı tahminler de haklı çıktı.

Ancak bu tahminlerin Çin bölgesi için olduğunu unutmayalım. Çin’ de vaka sayısı azalmış durumdayken ülkemizde hızlı bir artış görülüyor. Bu yüzden önlemlerin daha sıkı olması şart. Çin’de düzelme oluyor diye asla hafife almamalıyız. Ancak önlem aldıktan sonra vaka sayısı azalmaya başladığında biraz daha rahat nefes alabiliriz.

Haziran Sıcakları mı Etkili Olacak?

Bu konuda kesin bir şey söylemek mümkün değil ancak uzmanlar yaz sıcaklarında azalacağı hatta tamamen biteceğini belirtiyorlar. Bu yüzden en azından yaza kadar mümkün olduğunca evden çıkmayın. Kendimizi bir süre korumak zorundayız.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN