Korona Virüse Karşı Bağışıklık Güçlendirici Kür Tarifi

Korona Virüse Karşı Bağışıklık Güçlendirici Kür Tarifi

Bu virüsten korunmak için temizliğe ve en önemlisi sağlıklı beslenmeye vücudun bağışıklık sistemini geliştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olacak gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Bunlar meyve ve sebzelerden kolaylıkla elde edebileceğimiz gibi sizlere tarif edeceğimiz kürde de bağışıklık sisteminizi güçlenmesinde önemli rol üstlenecektir.

Uzman doktorlarımızın dediği gibi her hastalığın ilacı doğada saklıdır bu nedenle doğal ve organik gıdalarla beslenip bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerekmektedir. Ani hava değişimlerinin neden olduğu soğuk algınlık çok sık oluyorsa bu bağışıklık sisteminizin güçsüz olduğu anlamına geliyor. Zencefil, ada çayı ve ıhlamur bunlar bağışıklık sistemini güçlendirmek için en etkili doğal bitkilerdir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN KÜR TARİFİ

  • Bir kuru kök zencefil
  • 3-4 diş karanfil
  • Bir yemek kaşığının yarısı ada çayı

Öncelikle bir bardak suyumuzu kaynatalım, kaynayan bu suya kurutulmuş kök zencefil ve 3 diş karanfili ekleyelim. Malzemeleri ekledikten sonra 6-10 dakika arasından ağzı kapalı bir şekilde kaynamaya devam etsin. Ağzı kapalı bir şekilde kaynadıktan sonra altını kısın ve geriye kalan son malzememiz olan ada çayını ekleyin. Ada çayını ekledikten sonra ağzını tekrar kapatın ve altı kısılmış bir şekilde dinlenmesini bekleyin. Soğutmadan için yetişkinler 2-3 saate bir su bardağı içebilir ,çocuklar ise bir çay bardağı yeterlidir.

KORONA VİRÜSÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ GELİŞTİRME KÜRÜ

  • Yemek kaşığının yarısı kadar ıhlamur
  • Yemek kaşığının yarısı kadar yeşil çay
  • Yemek kaşığının yarısı kadar meyan kökü
  • 1 tane limonun suyu ve kabuğu

Vermiş olduğumuz malzemeleri porselen bir kaba koyarak kaynatın.Kaynamakta olan malzemeleri altını kapatarak 10 dakika demlenmesi için bekleyip için. Haftada 4-5 bardak içebilirsiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN