Kilo Almamak İçin Yoğurt

Kilo Almamak İçin Yoğurt

Fazla kalori almadan, dengeli bir diyetle tüketilen yoğurdun karın bölgesindeki yağları azaltmaya yardımcı olabilecğini belirten Kandıralı, “Bu özelliği kalsiyum içeriğinden gelmektedir. Sindirim sistemini iyileştirmeyede yardımcı olduğundan karın şişkinliklerini de azaltabilir. 

Moda diyet gıdaların aksine obeziteyle savaşta yoğurt besin değeri ve pratikliği açısından ön sıradadır. Kahvaltının, öğlen veya akşam yemeğinin bir parçası olabildiği gibi ara öğünler içinde idealdir. Yağsız yoğurt kalsiyum veproteinden zengin dolayısıyla herhangi bir kilo verme programı için elverişlidir. Kalsiyum minerali vücuttaki yağ yakımını teşvik etmekte, metabolizmayı hızlandırmakta, güçlü kemikler oluşturmak ve destek için gerekmektedir. Proteinlerde kasların inşasına yardım etmekte, öğün aralarında açlık duygularını önlemeye, kan şekerini dengelemeye yardımcı olmakta ve diyet esnasında hipoglisemi veya hiperglisemiyi önlemekte ve bağışıklık sistem fonksiyonunu desteklemektedir.” dedi. 

Yüksek protein içeriği nedeni ile içeriği kişiyi daha uzun süre tok tutuyor.

Tam yağlı yoğurdun içeriği yağ sayesinde mide boşalma zamanı uzuyor ve kişinin acıkma süresi azalıyor.

Kişi az yağlı yoğurt yediğinde mide boşalma zamanı daha kısa oluyor ve daha çabuk acıkıyor.

Yoğurdun içerdiği bakteriler sayesinde, bağırsak florası iyileşiyor ve bağışıklık sistemi üzerine olumlu etkiler ortaya çıkıyor.

Yoğurt aynı anda 3 ayrı beslenme bileşeni olan yağ, protein ve karbonhidrat içeren yegane besinlerden biri.

Yani sadece yoğurt tüketmek bile beslenme açısından 3 major besin bileşenini vücuda kazandırıyor.

İspanya’aki Navarra Üniversitesi’nden bilim insanlarının gerçekleştirdiği kapsamlı bir araştırma,günde bir kutu yağlı yoğurt yiyen kişilerin istemeden kilo alma olasılığının yoğurt yemeyenlerden çok daha düşük olduğunu ortaya çıkarttı.

Araştırma kapsamında 8 bin 526 sağlıklı kadın ve erkeğin kilo değişimlerini 6 yıl boyunca gözlemleyen uzmanlar, yoğurdun kilo kontrolü üzerindeki olumlu etkisinin birçok kişinin yoğurdu yemeklerden sonra tüketmesine ve bu sayede tatlı yemekten kaçınmasına yada yoğurdun içinde bulunan bakterilere bağlı bulunabileceğini düşündüklerini söylediler.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN