Kemik Erimesine Karşı Kür

Kemik Erimesine Karşı Kür

Kemik Erimesi Nedir?

Kemik erimesi kemik yapısının zamanla bozulmasıyla meydana gelen bir hastalıktır. Bu hastalık kemiklerin sertliğini azaltır. Sertliğini kaybeden kemikler ise daha kolay kırılabilecek konuma gelir. Belirli bir kemiği değil, vücudun her bölgesinde yer alan kemikleri tehdit eder. Kemik erimesi hastalığına tıp alanında “osteoporoz” adı verilmektedir.

Günümüzün en sık görülen hastalıklarından biridir osteoporoz. Yaşam süresinin uzaması ve yaşlı insanların daha çok olması bu hastalığı tetikleyen bir durumdur. Kemik erimesi, sessiz ve oldukça yavaş ilerleyen bir rahatsızlıktır. Herhangi bir zamanda yapılan muayene sonucunda bile ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda hastalar, kendilerinde oluşan kemik erimesi hastalığına şaşırırlar.

Kemik erimesi hastalığı ile beraber, kemik kırılması riski de yükselir. İleri yaşları tehdit eden bu hastalık, genellikle 50 yaşından sonra ortaya çıkar. Kadınlarda daha çok görülme ihtimali vardır. Erkeklerde görülme riski biraz daha düşüktür. Yapılan araştırmalara göre beyaz tenli kadınların siyah tenli kadınlara göre daha çok risk taşıdığı belirlenmiştir. Bu araştırma ise Asyalı kadınlar üzerinde yapılmıştır. Osteoporoz genetikten gelen bir hastalık olabilir. Ailede daha önce kemik erimesi yaşayan bir kişi varsa, diğer aile üyelerinin de risk altında olduğu ifade edilebilir.

Kemik Erimesine Karşı Kalsiyum Kürü

Kemik erimesi, özellikle menopoz sonrası kadınları için büyük bir problem. Kemik erimesinden ilaçsız bir şekilde korunmak isteyenlere doğal çözüm; kalsiyum kürü! Ancak, yumurta kabuklarının organik beslenmiş, gezen tavuk yumurtası olmasına dikkat edin.

Kemik Erimesine Karşı Kalsiyum Kürü

Kemik erimesi, özellikle menopoz sonrası kadınları için büyük bir problem. Kemik erimesinden ilaçsız bir şekilde korunmak isteyenlere doğal çözüm; kalsiyum kürü! Ancak, yumurta kabuklarının organik beslenmiş, gezen tavuk yumurtası olmasına dikkat edin. GDO’lu yemlerle beslenmiş tavuk yumurtalarıyla bu kürü yapamazsınız.

Malzemeler

– 5 adet organik yumurta kabuğu- 6 limonun suyu- 2 limon kabuğunun rendesi- 2 yemek kaşığı hakiki karakovan balı


Hazırlanışı

Yumurtaların kabuklarını güzelce yıkayarak cam kavanoza alın. Üzerine 6 limonun suyu ve 2 limonun kabuğunu rendeleyerek ekleyin. Kavanozun ağzını bir tülbentle kapatarak serin ve loş bir ortamda bekletin. Yumurta kabukları tam olarak eridiğinde içine 2 yemek kaşığı karakovan balı ekleyin. Hazırladığınız kürü koyu renkli bir şişeye alarak karanlıkta saklayabilirsiniz. Her yemekten sonra 1 çay kaşığı yiyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN