Kaşıntıya Ne İyi Gelir

Kaşıntıya Ne İyi Gelir

Kaşıntıyı Geçirmenin Doğal Tedavi Yöntemleri

Genelde hepimizin kabusu olan kaşıntıyı geçirmek için pek çok yönteme başvurmuşuzdur. Bizde sizler için kaşıntıyı geçirebilecek doğal tedavi yöntemlerini derledik. İştekaşıntıyı engellemenin doğal yolları şunlardır;


1. Soğuk Su

Soğuk su kaşıntıya karşı birebirdir. Su yerine buz da uygulayabilirsiniz. Çok kısa sürede kaşınmanız geçecektir.

2. Soda

Niçin kaşıntı problemi yaşadığınıza bakmaksızın soda tüm kaşınma sorunlarını siler atar. Bir yemek kaşığı sodaya birkaç damla su ekleyerek karıştırın. Daha sonra kaşınan yerlerinize uygulayın. Kısa süre içerisinde kaşıntının durduğunu hissedeceksiniz.

3. Limon 

Limonu kaşıntılardan kurtulmak için güvenle kullanabilirsiniz. Kaşıntı sorunu yaşadığınız bölümlere limon suyunu sürerek 10-15 dakika bekletin. Ardından durulayın. 

4. Yulaf

Yulafın terkibinde bulunan antioksidanlar aracılığıyla kaşıntıyı ortaya çıkaran nedenleri ortadan kaldırır. Çok az yulafla suyu harmanlayın. Macun kıvamına geldiğinde kaşıntı hissi veren bölgeye uygulayın. Kaşıntının geçtiğini düşündüğünüzde suyla durulayın.

5. Karanfil Yağı

Karanfil yağı terkibindeki maddelerin etkisiyle kaşıntı sorununu anında keser. Karanfil yağını gerekli yere sürün ve 10-15 dakika sonra yıkayın.

6. Aloe Vera 

Bu bitki başlı başına bir bakteri düşmanıdır. İçeriğindeki vitamin ve mineraller nedeniyle cildinizde ortaya çıkan her türlü kaşıntı sorununu kısa sürede ortadan kaldırır. Aloe vera yaprağını ikiye bölün ve yaprağın özünden çıkan sıvıyı kaşıntı sorunu olan yerlere uygulayın. 

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN