Kaşa Sarımsak Sürmek

Kaşa Sarımsak Sürmek

Kaşa Sarımsak Sürmek Kaş Çıkartır mı diye merak eden okuyucularımız için derlediğimiz yazımızda, seyrek ve ince kaşları olan hanımlar ve beyler için kaş gürleştirme yöntemi olarak bilinen ve kaşların köklerini besleyerek yeni kıllar oluşturduğu ve kaşları gürleştirdiği düşünülen sarımsak ile ilgili bilgiler vermenin yanı sıra, diğer kaş çıkarma ve gürleştirme yöntemlerinden ve sarımsak yağının hem saçlar hem de kaşlar, kısacası kıl kökleri için olan faydalarından bahsediyor olacağız;

Kaşa Sarımsak Sürmek

Eski zamanlardan bu yana, kaşa sarımsak sürerek bakım yapmak hanımlar arasında yaygın ve etkili sonuçlar alınabilen bir uygulamadır. Sarımsağın özündeki bileşenler, kaşın doğal formunun korunmasına, kaşların daha sık ve parlak görünmesine yardımcı olmaktadır. Kaşa yapılan sarımsak uygulamalarıyla ilgili daha detaylı bilgi ve uygulama talimatları için yazımıza okumaya deva ediniz.

Takip ediyorsanız, sarımsak içeren bazı kozmetik ürünler son birkaç yıldır mağaza aflarında sıkça yer almakta ve kullanım sıklığı her geçen yıl artmaktadır. Bunun temel nedeni, tahmin edeceğiniz üzere, beklentileri kısmen veya tamamen karşılayabiliyor olmasındandır. Sarımsak özellikle, kaşıntı, döküntü ve diğer cilt bazlı problemlerin çözümünde kullanılan doğal bir savaşçıdır. Bu özelliğiyle kaş bölgesinde de çok etkili sonuçlar sağlayabilmektedir. Yıllardır süregelen bir uygulamada olduğu gibi, sakalı seyrek çıkan erkeklerin, tıraş olduktan sonra bu bölgeye sarımsak sürerek sakallarının daha sık çıkmasını sağladığını hepimiz duymuşuzdur. İşte sarımsak bu özellikleriyle kıl köklerindeki besleyici, güçlendirici ve yoğunlaştırıcı etkilerini güçlü bir şekilde göstermektedir.

Sarımsak ayrıca kan akışı üzerinde de etkili olup, kıl köklerini besleyerek, genetik faktörlere bağlı saç, kaş ve sakal üzerindeki seyrelme ve döküntüleri ortadan kaldırmak adına etkili olmaktadır.

Sarımsağın Kaşa Uygulanışı

Sarımsağın kıl kökleri ve kaş üzerindeki olumlu etkilerini gözlemleyip anladıysanız, kaşlarınıza sarımsak uygulamanın talimat ve çeşitlerinden bahsedebiliriz.

Öncelikle kozmetik mağazalarındaki sarımsak ile formüle edilen ve etkisi kanıtlanmış ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Evde kendinizin yapabileceği uygulamalar da oldukça pratiktir.

En sık kullanılan uygulamanın basit tarifi şöyledir:

 • 2 diş sarımsak bir kapta dövülüp iyice ezildikten sonra kaptaki içerik kaşları tamamen kaplayacak şekilde sürülerek 15 dakika kadar bölgede bekletilir.
 • Bu uygulamayı gözlemlediğiniz etkileri doğrultusunda haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.
 • Yine sarımsak özlü kremler veya sarımsak yağı da kaş bakımında güvenle tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır.

Sarımsak Kaş Gürleştirme Üzerinde Ne Kadar Etkili?

Sarımsak ile kaş bakımı yapmak istiyorsanız durum biraz deneme yanılma şeklinde netleşecektir. Öyle ki her cilt tipi ve genetik faktörler farklı olacağından, sarımsağın kaşlarınız üzerinde göstereceği etki uygulama türüne ve yoğunluğuna göre değişecektir. Bu doğrultu da yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri birer kez deneyerek, aldığınız sonuca göre en etkili olan uygulama şeklini kaş bakımınız için tercih etmeye devam edebilirsiniz.

Sarımsağın Kaşa Faydaları

Sarımsağın kıl köklerindeki etkisi dermatologlar ve ilgili diğer uzmanlarca uzun süredir kanıtlanmış ve bu alanda kullanılan kozmetik ürünler üzerinde sürekli geliştirilmiş ve daha güçlü etkilerle formüle edilerek geliştirilmeye devam etmektedir.

 • Sarımsağın kaş kökleri üzerinde kesin olarak besleyici etkisinden söz edilebilir.
 • Doğru sarımsak uygulaması düzenli olarak yapıldığında kaşlarınızda yoğunlaşma, kaşların güçlenmesi, canlılığının ve parlaklıklarının artması, tecrübe edilen faydalardandır.
 • Sarımsak uygulayarak kaş bakımı yapmak doğal ve organik ürünlerle bakım yapan hanımların ilk tercihleri arasında yer alıyor.
 • Sonuç olarak kaşa sarımsak sürmek, sarımsak ezmesi veya sarımsak özü içeren kozmetik ürünlerle kaş bakımı yapmak eğer ki alerjik bir durumunuz yoksa tüm hanımlara önerilen pratik, ucuz ve de etkili bir opsiyondur.

Cilt tipinize ve olası alerjik durumlara karşı bir test yaptırmanız, dermatoloğa danışıp bu konuda tavsiye almanız olası cilt sorunlarının önüne geçmeniz adına tavsiye olunur. Önemli bir hatırlatma olarak, sarımsağın cilt üzerine fazla baskı yaparak uygulanması ve cilt üzerinde çok uzun süre bekletilmesi, cilt üzerinde yanmalara, uzun süren kızarıklıklara ve kaşıntıya neden olabilmektedir. Bu yüzden, yukarıda belirtilen uygulamaları süre sınırını ve uygulama talimatlarını aşmayacak şekilde uygulamanız önerilir

Sarımsak Yağı Sürmek Kaş Çıkarır Mı

Sarımsak yağı da doğal olarak sarımsaktan elde edilen doğal bir yağ türü olduğu için, kıl kökleri üstündeki etkisi ezilmiş sarımsak sürmek ile hemen hemen aynı olacaktır. Sarımsak yağlarından bilhassa siyah sarımsağın yağı ve yaygın adıyla kara sarımsak yağı olarak bilinen doğal ürün, hem saçlar üzerinde hem de kaşlar üzerinde, çıkmayan kaşları çıkarmak ve dökülen saçların yerine yeni kökler çıkarmak konusunda başarıyla kullanılan etkili ürünlerden bir tanesidir.

Sarımsak Dışında En Etkili Kaş Gürleştirme Yöntemleri

 • Kaşa vazelin sürmek
 • Kaşa Hint Yağı Sürmek
 • Kaşa Kara Sarımsak Yağı Sürmek
 • Zeytinyağı Sürmek

Kaş Kalınlaştırmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler:

Kaşların küsmesi deyimini elbette duymuşsunuzdur. Kaşların bir çıkış noktaları ve bir hareket ahenkleri vardır. İstenmeye tüyler ağda, ip ya da cımbız gibi yöntemlerle alınırken kazara kaşın doğal hattından bir kıl köküne dokunacak olursanız, kaşlarınızın şeklini bozmanız işten bile değil.

O yüzden kaşınızı evde kendi imkanlarınızla almak yerine, uzman bir kişi tarafından, doğal kaş hattının akışına dikkat ederek kaş aldırmanız, sarımsak yağı ile kaş bakımı dahil yaptığınız kaş gürleştirme yöntemlerinin işe yarar etkili bir sonuç vermesinde önemsenmesi gereken bir noktadır.

Ayrıca kaşlarınıza sarımsak sürerken, sarımsağın ya da yağının gözünüze kaçmamasına dikkat etmelisiniz yoksa ciddi şekilde canınız yanabilir. Diğer yandan tamamen doğal bir ürün olan sarımsak, bazı cesaretli hanımlar tarafından kirpik gürleştirmek için doğrudan göze de sürülebilmekte olduğundan, aslında yakıyor olması dışında ciddi bir sakıncası yoktur.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?