Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

Kapı, cam ve balkonlarınızı kapalı tutmaya ne kadar dikkat ederseniz edin, karıncalar yine de evinize girmenin bir yolunu bulabilir. Evinizdeki karıncalardan nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, önerilerimize kulak verin. Herkesin kolaylıkla bulabileceği malzemeler kullanarak karıncalara veda edebilir ve evinizi temiz tutarak yeni bir karınca istilasının önüne geçebilirsiniz.

Karıncalardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Karıncalardan kurtulma yolundaki ilk adım, evinizi karıncaların sevmediği kokularla donatmak ve karıncaların önüne fiziksel engeller koymaktır.

 • Tebeşir

Evinizdeki balkon ve bahçe kapısı ve pencere gibi yerlerin önüne tebeşirle birer çizgi çekin. Bir parça tebeşiri ezerek bahçenizdeki bitkilerin ve saksıların çevresine serpin. Tebeşirin içinde bulunan kalsiyum karbonat, doğal bir karınca savardır.

 • Çift taraflı bant

Karıncalar masanızın üzerinde duran şekerliği çok mu seviyor? Karıncaların özellikle hedef aldığı eşyaları çift taraflı bant ile çevreleyin.

 • Limon

Karıncalar limon kokusundan nefret ederler. Cam önleri ve kapı ağızlarına limon kabuğu rendeleyin. Bir sprey şişesini limonlu su ile doldurup yerlere ve tezgahlara sıkın.

 • Acı biber

Mutfak tezgahınızda sürekli karıncalar mı geziyor? Karıncaların mesken edindiği bölgelere acı biber dökerek karıncalara evinizde yemek bulamayacakları mesajını verebilirsiniz.

 • Sirke

Evinizdeki karıncalardan kurtulmak için biraz sirkeyi suyla karıştırarak bir sprey şişesine boşaltın. Karıncaların en çok görüldüğü yerlere sıkın.

Yeni bir karınca istilasını nasıl önleyebilirsiniz?

Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak evinizdeki karıncalardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak iş orada bitmiyor. Evinizi olabildiğince temiz tutarak ve aşağıdaki noktalara dikkat ederek karıncaların evinize geri dönmesi olasılığını azaltabilirsiniz.

 1. Tüm yüzeyleri cif heryer sprey gibi çok amaçlı bir temizleyiciyle ya da sirkeli suyla iyice temizleyin. Bu işlemi düzenli olarak tekrarlayın.
 2. Yemekleri masada yiyin. Televizyon önünde ya da ayak üstü yenen yemeklerin kırıntıları yere dökülerek karıncalara davetiye çıkarır.
 3. Mutfağınızı ve yemek masanızın çevresini sık sık elektrikli süpürgeyle temizleyin.
 4. Yiyecekleri saklama kaplarında saklayın. Ortalıkta açık yiyecek maddesi bırakmayın.
 5. Kirli bulaşıklarınızı lavaboda bekletmeyin. Lavaboda biriken yemek artıklarını bekletmeden temizleyin.
 6. Çöplerinizi sık sık atın.
Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN