Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Kürü

Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Kürü

Karaciğer yağlanması sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkan, kalp damar hastalıklarının riskini oluşturan sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Aynı zamanda hareketsiz yaşam, maşa başı çalışan kişilerin de karaciğerinde yağlanmalar meydana gelebilir. Karaciğer yağlanması beraberinde birçok sağlık sorununu getirebilir. Genellikle karaciğerde yağlanma; ciltte kızarıklık, midede şişkinlik ve hazımsızlık, gözlerde kızarıklık ve kaşıntı, hemoroid, hafızanın zayıflaması, nefesin kötü kokması, ciltte oluşan siyah noktalar ve akne gibi belirtilerle kendini gösterir.

Karaciğerinizde yağlanma problemi yaşıyorsanız veya yaşadığınızı düşünüyorsanız Prof. dr İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu maydanoz kürünü uygulayabilirsiniz.

İşte Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan maydanoz kürü tarifi…

Malzemeler 

16 adet maydanoz
Yarım limon

HAZIRLANIŞI

Maydanozu yaprakları ile birlikte mutfak robotunun içerisine atın. Üzerine yarım limonu sıktıktan sonra içerisine yarım bardak su ilave edin. Tekrar karıştırdıktan sonra bir cam sürahi içerisinde muhafaza edip içebilirsiniz. Bu kürü sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına içmeniz gerekir. 15 gün bu kürü uyguladıktan sonra bir hafta ara verip tekrar başlayabilirsiniz.

Yılda en fazla 2 defa uygulayabileceğiniz maydanoz kürü ile karaciğer yağlanmasını önlemiş olursunuz. Not: Hiçbir kürü alışkanlık haline getirip sürekli uygulamamalısınız. Herhangi bir sağlık sorunu gelişmesini önlemek veya alerjik bir reaksiyona sebebiyet vermemek için bir hekime başvurabilirsiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN