Karaciğer Yağlanması Şifalı Bitkiler, Karaciğer Neden Yağlanır Doğal Kürler

Karaciğer Yağlanması Şifalı Bitkiler, Karaciğer Neden Yağlanır Doğal Kürler

Karaciğerimizi korumak ve yenilemek için ne yapmalıyız? Karaciğer yağlanması sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkan, kalp damar hastalıklarının riskini oluşturan sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Vücudumuza bir sürü gıdalar alıyoruz. Havayı soluyoruz bu havanın içinde temiz olmayan bir hava var. Kimyasallar var. Tükettiğimiz gıdaların içinde kimyasallar var bütün bunların toplandığı yer Karaciğerdir. İnsanın cildi karaciğerini yansıdır. Karaciğer sağlıklı çalışıyorsa cildiniz de ayna gibidir. Peki karaciğer neden yağlanır? Karaciğer yağlanmasına karşı hangi bitkisel kür uygulanır? Karaciğere hangi bitkiler fayda ediyor? Karaciğer yağlanması bitkisel tedavi. İşte detaylar.

Karaciğer büyümesi ve yağlanması bitkisel tedavi. Karaciğer yağlanmasının derecesi ne kadar yüksekse o kişinin kalp krizi geçirme riski de o oranda fazladır. Fibroza yakalanma riski siroza yakalanma riski o kadar çok fazla oluyor. Bir kişide karaciğer yağlanması varsa yüksek tansiyon, diyabet, kolestrol riski ile karşı karşıyasınız demektir.

Karaciğer neden yağlanır?

Sağlıksız beslenmeden hareketsizliğe, şok diyetlerden alkole dek günlük yaşamdaki bazı yanlış alışkanlıklarımız karaciğerimizde yağlanmaya zemin hazırlıyor. 

Karaciğeri yenileyen ve arındıran bitkisel kür

1 kahve fincanı sızma zeytinyağı,

2 diş ezilmiş sarımsak,

5 adet sapları ile beraber ezilmiş maydanoz ve 5 damla taze sıkılmış limon suyu karıştırılıp 15 gün boyunca aç karnına tüketilmeli.

Karaciğer yağlanmasına karşı maydanoz limon sarımsak kürü 

Malzemeler 

16 adet maydanoz

Yarım limon

Maydanozu yaprakları ile birlikte mutfak robotunun içerisine atın. Üzerine yarım limonu sıktıktan sonra içerisine yarım bardak su ilave edin. Tekrar karıştırdıktan sonra bir cam sürahi içerisinde muhafaza edip içebilirsiniz. Bu kürü sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına içmeniz gerekir. 15 gün bu kürü uyguladıktan sonra bir hafta ara verip tekrar başlayabilirsiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 1 Average: 5]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?