Kan Yapıcı Ve Hamile Kalmayı Kolaylaştırıcı Kür

Kan Yapıcı Ve Hamile Kalmayı Kolaylaştırıcı Kür

İncir Kürünün sağlığa yararları, İncir kürü nasıl yapılır

İncir, sağlığımıza bulunan sayısız katkısı sebebi ile oldukça tercih edilen bir meyvedir. Taze veya kuru hali ile oldukça faydalıdır. Kadın hastalıklarından, karaciğer tedavisine kadar birçok hastalığa faydası bulunan incirin, kürü de en az kendisi kadar yararlıdır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği incir kürünü sizler için araştırdık.

İncir Kürü

Yumurtanın olgunlaşmıyor ise ve diğer hastalıklar için;

Malzemeler

  • 6-7 tane kuru inciri
  • Yarım litreden biraz fazla su

Hazırlanışı

6-7 litreden kuru inciri yarım litreden biraz fazla su ile 10-15 dakika kısık ateşte kaynatın. Kabı ocaktan alın ve ılınmaya bırakın. 21 gün uygulayın. Gün içerisinde aç veya tok 2 veya 3’e bölerek içebilirsiniz.

Yumurta çatlamıyor ise;

Malzemeler

2 adet havuç

20 adet kuru incir

1 litreye kadar klorsuz su

Hazırlanışı

Havuçları 4-5 cm uzunluğunda kesin. İncirleri ikiye bölün. 1 litreye kaynayan kadar suyun içinde, ayrı kaplarda;20 dakika bir kapta havucu, 15 dakika başka bir kapta inciri, kısık ateşte kaynatın. Ilıdıktan sonra, temiz bir şişede birleştirin. 21 gün boyunca, sabah akşam, aç karnına 1 bardak için.

Üzerinde pudra şekeri olan kuru incirleri, soğuk suya tutup yıkayın.

İncirin faydaları

  1. Tam İlmihal Seadet-i Ebeddiye, sayfa 650’de buyruluyor ki;

İncir, kalbe ferahlık verir. Kuluncu, sindirim organı sancılarını giderir.

  1. Tam İlmihal Seadet-i Ebeddiye, sayfa 656’da buyruluyor ki;

Seyyid Abdülhakîm efendi, (Keşkül) risâlesinde diyor ki, (İncir, tayyıp bir yemişdir. Latîf bir gıdâdır. Hazmı kolaydır. Menfe’atleri çok bir devâdır. Tabî’ate yumuşaklık verir. Balgamı eritir. Böbrekleri temizler. Mesânedeki kumları izâle eder. Karaciğerin ve dalağın tıkanmış olan deliklerini açar. Bedeni şişmanlatır. Bâsûru izâle eder. Nekrîse, romatizmaya fâidelidir.) İncirin arabcası (Tîn)dir. Tîn sûresinde Allahü teâlâ, inciri medh etmekdedir. Hem fâideli, hem mubârekdir. Tâze veyâ kurusu aç iken üç adedi birkaç gün yinirse, râhat ishâl yapar. Sabâh ve akşam yemeklerinden bir sâat evvel, iki, üç aded tâze veyâ kuru incir yimek, sancısız, ağrısız, râhat ishâl yapmakdadır. Çikolata ve madlen, bunlara zarar vermekdedir.

of. Dr. İbrahim Saraçoğlu dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle belirtmiştir.

Kuru incir kürünün faydaları olduğu kadar kuru incir kürünün zararları da olabilmektedir. Kuru incir kürünü doğru kullanabilmeniz için öncelikle yapmanız gereken işlemler şöyledir.
Prolaktin yüksekliği olan kişilere İbrahim Saraçoğlu Kuru İncir kürünün kullanımını önermemektedir.

Başka bir husus olarak İbrahim Saraçoğlu hekiminizin önerdiği ilaçlar varsa, mutlaka kullanınız diyor ve bu bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığını öğreniniz. Bu yazıdaki tüm bitkisel uygulamalar ancak ve ancak yetişkinler içindir. Burada okuduğunuz bilgilerin, yardımcı ve destekleyici olduğunu gözardı etmeyiniz. Hekiminize danışmadan buradaki bilgilerle kendi kendinize kesinlikle teşhis koymayınız ve uygulamayınız.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?