Kalp Krizinden Koruyan Baharat Bulundu!

Kalp Krizinden Koruyan Baharat Bulundu!

Antioksidanlar tarafından zengin olan zerdeçaldan üretilen ekstrenin kalp krizii riskini azalttığı ortaya çıktı… İşte zerdeçalın faydaları…

Ayrıca uzmanlar, zerdeçalın sadece kalp krizinden korumadığını, kanser, damar sertliği, bellek bozukluğu gibi sorunların da ortaya çıkmasını önlediğini belirtiyor.

Amerikan Kardiyoloji Dergisi’nde yayınlanan bulgular, zerdeçaldaki sarı pigmenti veren curcumin maddesinin bu riskleri hafifletebileceğini gösteriyor.

2012 yılında Beslenme Araştırmaları dergisinde yayınlanan bir araştırma, zerdeçal veya zerdeçal takviyelerinin tüketilmesinin, kişinin kalp ve damar sağlığını aerobik egzersiz kadar iyileştirebileceğini buldu.

Zerdeçal özlerinin uzun zamandır geleneksel Çin ve Hint tıbbında kullanıldığını belirten araştırmacılar, bu bilginin daha büyük çalışmalarla doğrulanması gerektiğini söyledi.

Araştırmalar, iltihaplanma, kalp hastalığı da dahil olmak üzere bir dizi hastalığın gelişiminde önemli bir rol oynuyor.

Kanser terapisinde curcumin kullanımını inceleyen MDAnderson Kanser Merkezinden Bharat Aggarvval, çalışmanın çok cesaret verici olduğunu söyledi.

Uzmanlar, kalp sağlığının korunması için zerdeçalın tek başına yeterli olmadığını belirterek, iyi bir diyet, düzenli egzersiz, stres yönetimi ve kolesterol seviyesinin kontrol altında tutulması gerektiğini vurguladı.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN