Kalıcı Su Dalgası,   Uzun Süre Kalıcı Dalgalı Saç Modeli İçin 5 İpucu

Kalıcı Su Dalgası, Uzun Süre Kalıcı Dalgalı Saç Modeli İçin 5 İpucu

Dalgalarının keyfini daha uzun süre çıkar!

Dalgalı saçlar her kadının hayalidir. Saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun gösteren dalgalı saç modelleri bizim de favorilerimizden! Dalgalı saçların yapılışı kolay olsa da sabit kalması çok kolay değil… Saçlarını dalgalandırdıktan bir saat sonra düşen dalgalar adeta koca bir zaman kaybına neden oluyor!

Peki, dalgalı saçlarını daha uzun süre hacimli ve dolgun gösterecek önerilerimiz var desek? Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için sana harika bir rehber hazırladık. Aşağıdaki önerilerimizden yardım alarak uzun süre kalıcı dalgalarını keyfini çıkarabilirsin! 🙂

1.Buklelerini sabitle

Saçlarını maşa veya fön makinesiyle dalgalandırdıktan sonra anında aşağı doğru serbest bırakmamalısın. Unutma, saçların hangi şekilde soğursa o şekilde kalır. Saçlarının uzun süre dalgalı görünmesi için dalgalandırdığın saçı parmağına sarıp burgu haline getir ve tel tokayla saçlarına sabitle. Böylece 10-15 dakika bekleyerek saçlarının soğumasını sağlayabilirsin. Tel tokaları çıkardığın anda saçlarındaki buklelere bayılacak ve uzun süre bozulmayan saç modelinin keyfini çıkarmak için can atacaksın!

Editörün önerisi: Eğer saçlarının bukle şeklinde soğumasını bekleyecek zamanın yoksa saçlarını tel tokayla sardıktan sonra saç kurutma makinesinin soğuk kısmını ayarla ve saçlarını soğuk havayla soğutmayı dene. Oldukça pratik ve etkili olan bu yöntem sayesinde saçlarını anında dalgalandırabilir ve dalgalarının tadını gün boyu hatta birkaç gün bile çıkarabilirsin.

2.Doğru şekillendirici ürünleri kullan

Uzun süre kalıcı dalgalı saçlara ulaşmak için doğru saç şekillendiricileri kullanmalısın. Saçlarında doğal bukleler yaratmak istiyorsan Saç Köpüğü kullanmanı öneriyoruz. Saç köpüğü özellikle belirgin bukleli görünüm yaratırken oldukça pratik bir uygulama sağlıyor. 

Tutuşu yüksek bu şekillendirici köpükleri kullanarak uzun süre kalıcı buklelere ve dalgalı saçlara kavuşabilirsin.

3.Doğru fön makinesine yatırım yap

Saç kurutma makinesi ve fön makinesi aslında birbirinden farklı cihazlardır. Fön makinesi, saç kurutma makinesine göre daha güçlüdür. Eğer saçlarını fön makinesiyle şekillendirmek istiyorsan 2200 Watt ve üzeri olan ürünleri tercih etmelisin. Eğer kalın telli saçların varsa en az 2500 Watt’lık fön makinelerini satın almalısın. Saç kurutma amaçlı makineler genellikle 1200-1500 Watt arasındadır. Bu güçte bir makineyle saçlarını şekillendirmen pek mümkün olmayacaktır.

4.Saç maşasının kalınlığı önemli

Saçlarını dalgalandırmak için saç maşası kullanıyorsan en çok özen göstermen konu saç maşasının kalınlığıdır. En ince saç maşasının kalınlığı 13 cm. civarındadır. Bu tarz saç maşalarıyla ince bukleler yapabilirsin. Kıvır kıvır saç modellerini beğeniyorsan da 13 cm. saç maşası senin için uygun olacak. 

Su dalgası gibi doğal dalgalar istiyorsan kalın saç maşası kullanmalısın. 32-38 cm arasındaki saç maşaları daha kalın ve hacimli dalgalar yaratır. 

5.Güçlü tutuşlu bir saç spreyi şart!

Her saç modelinde olduğu gibi dalgalı saç modellerinin de sabit kalması için güçlü tutuşlu bir saç spreyi kullanmalısın.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN