İmex Krem

İmex Krem

Imex Krem Nedir?

Deri üzerine sürülerek kullanılan sivilceler için etkili antibiyotik özellikli kremdir. Deri üzerindeki bakterileri öldürerek sorunu ortadan kaldırır. Hafif şiddetli yüzeysel akne tedavisi için reçete edilmektedir. Fondöten renginde ve etkili bir kokusu vardır bu yüzden gece yatmadan önce kullanılması tavsiye edilir. 20 gram, 50 gram, 100 gram formlarında alüminyum tüplerde satılmaktadır. Uzun süre sabırla kullanılması önerilir doktorlar tarafından. Yapısında dolayı cilt beyazlatma özelliği de mevcuttur.

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

Marka ismi imex merhem olarak geçmektedir. Mavi beyaz renkli bir kutusu vardır. İlacın etken maddesi  tetrasiklin hidroklorür’dür. Bu etken madde sayesinde  akneye sebep olan bakteriler kısa sürede yok edilir. 1 gram merhemde 30 miligram Tetrasiklin hidroklorür bulunmaktadır. Yardımcı maddeleri ise beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, titanyum oksit, kahverengi demir oksit, kırmızı demir oksittir. Bu ilacın ruhsat sahibi ise ASSOS ilaç, kimya, gıda ürünleri üretim ve tic, a.ş. dir.

Ne İçin Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Yukarıda kısa kısa olarak bahsettik cilt sorunları üzerine kullanılan bir kremdir. Cilt için birçok fyadası vardır işte onlar;

  • Antibiyotik özellik göstererek cilt sorunlarına sebep olan bakterileri yok eder.
  • Cilt üzerindeki iltihabı kurutarak cildi rahatlatır.
  • İltihaplı sivilceler başta olmak üzere, yüzeysel sivilce tedavisinde kullanılır.
  • Direk olmasa da dolaylı olarak cildi beyazlatma etkisi vardır.
  • Siyah nokta ve lekeler üzerinde ise dolaylı olarak katkılar sağlar.

Imex Merhem Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

1.Bu merhemin etken maddesine karşı herhangi bir alerjiniz var ise kullanmayın.

2.Gebe ya emziren bir bayansanız hekiminize sormadan kullanmanız tavsiye edilmez.

3.Bu ilacı kullanım süresince mümkün olduğu kadar güneşe çıkmayın lekeler oluşabilir. Genellikle gece kullanmaya özen gösterin.

4.Tedavi sürecinde mümkün olduğu kadar makyaj yapmazsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

5.Ciltte tahriş oluşturacak tüy dökücüler, set sabunlar, saç boyaları, şampuanlar ve alkollü cilt ürünlerini tedavisi süresince kullanmayın.

6.Bu ilaca başladıktan sonra alkolsüz cilt ürünleri ile cildinizi temizlemeye özen gösterin.

7.Fondötene benzeyen yapısı sayesinde sivilcelerin(akne) üzerine örterek kötü görünümü önler.

8.Kremi ağza, burna, göze, dudaklara  ve hasarlı cilt noktalarına temas ettirmeyin. Temas halinde ise hemen bol su ile durulama yapın.

Imex Krem Kullanım Şekli

Kullanım şekli için temel uygulama şu şekildedir:

-Hekiminiz size farklı bir uygulama ile kullanmanızı önermediyse aşağıdaki şekilde düzenli olarak kullanın. Şayet hekiminiz farklı kullanım şekli önerdi ise o şekilde kullanmaya devam edin.

-İlacı sürmeden önce ılık su ile güzel bir şekilde temizliyoruz ve kurulama yapıyoruz. Çok fazla olmamasına özen göstererek az miktarda alarak ince bir tabaka olacak şekilde hafif parmak hareketleriyle yedirerek sürüyoruz. Günde 2 veya 3 defa uygulama yeterli olacaktır.

Kremin etkileri en az 1 ay içinde ortaya çıkacaktır bunun içinde tez canlılık ederek kullanmayı bırakmayın tam tersine sabır göstererek kullanmaya devam edin. 30 gün sonunda az da olsa bir değişiklik olmazsa hekiminize gidip tekrar muayene olun.

Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Çok güvenli bir üründür bu nedenle aşağıda sıralayacağımız durumlarının görülme olsalığı çok çok düşüktür.

  • Karın ağrısı ve nefes almada güçlük
  • Yüzde, boğazda dilde şişlik ve kurdeşen
  • Ciltte kızarıklık, ağrı ve şişme
  • Ciltte yanma hissi
  • Ciltte kuruma ve kaşıntı

Muadili Olan İlaçlar Nelerdir?

Eş değer özelliğe sahip diğer ilaçlarda mevcuttur. Bazen eczanede olmayınca bu muadillerini yani aynı etken maddeye sahip ürünleri verebilmektedirler. Muadilleri;

-Tetra

-Noacne

-Tetralet

-Tetramin

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İmex Krem

BİRDE BUNLARA BAKIN