İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Basur İçin Kür Tarifi

İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Basur İçin Kür Tarifi

Hemoroidin pek çok farklı sebebi olsa da en büyük nedenlerin biri kabızlıktır. Yani dışkının aşırı katı ve sert olması ile anüs kısmındaki bölgeye zarar vermesidir. Bağırsaklar tahrip olduğu için bu sorun ortaya çıkmaktadır. En büyük tedavi yöntemlerinin başında beslenme gelir. Bol lifli, sulu gıdalar tüketmek gerekmektedir. Özellikle beyaz ekmek yerine, kepekli ekmek; hazır gıdalar yerine bol sebze tüketilmelidir.

Sebzelerde yer alan lifli maddeler sindirimi kolaylaştırır. Bu şekilde basur sorununu çözmenize yardımcı olacaktır.

Şimdi İbrahim Saraçoğlu hocamızın hemeorid kürüne geçelim:

Malzemeler:

  • 1 tutam dereotu
  • 1 bardak su

Dereotunu blendır veya kendi imkanlarınız ile parçalayın. Suyu çıkana kadar ezdikten sonra 1 bardak suya koyup özellikle aç karnında için. Özellikle gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda bu kürü içmeniz oldukça olumlu etkileri olacaktır. Dereotunda bulunan değerli besin maddeleri, C vitamini ve lifli yapısı ile sindirime oldukça olumlu etkileri olacaktır.

2. Kür:

2. olarak da çoban çantası bitkisini önermektedir. Bu bitkiyi aktarda kolayca bulabilirsiniz. 1 tutam alarak demliğe koyun ve ortalama 20 dakika kadar kaynattıktan sonra çayı için. Özellikle aç karnında içmeniz daha etkili olacaktır.

Sonuç olarak bu kürler sizlere faydası olacaktır. Ama yine beslenmeniz dikkat etmeniz gerekir Özellikle bol su için, bol sebze tüketin, hazır gıdalardan uzak durun, tuzu azaltın, bol lifli gıdalar tüketin. Bu şekilde devam ettiğiniz sürece fazla uzun sürmeden basuru tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN