Hamilelikte Erkek Bebek Hangi Tarafta Olur?

Hamilelikte Erkek Bebek Hangi Tarafta Olur?

Hamile kaldıktan sonra, sizin ve eşinizin, en merak ettiği şeylerden biri, bebeğinizin cinsiyetidir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmede kesin olmamakla beraber, veriler ışığında doğru çıkma ihtimali yüksek olan, erken bebek cinsiyeti tahmin yöntemleri vardır. Bu, doktorların bebeğinizin cinsiyetini bulmak için kullandığı yöntemlerdir. Bunlar ultrason testi, genetik testi ve kan testleridir. Tüm bu yöntemlerin yanı sıra geleneksel bazı yollarla da bebeğiniz erkek olup olmadığını anlayamaya çalışabilirsiniz. Bu geleneksel yollar doktorların yaptığı testler kadar yüksek doğruluk oranı taşımasa da bazı hamilelerde tahminlerin doğru çıktığını görmek mümkündür.

Tatlı veya ekşi yemek

Normal hayatında yemeği kadar ekşiyi, hamileliği boyunca tüketen anne adayları bebeğiniz erkek olabilir. Bunun tam tersi ise kız bebek işareti olarak adlandırılır.

Karın şekli

Karnınızın şeklinden bebeğinizin cinsiyetini anlayabilirsiniz çünkü bu gözlemin doğruluk oranı yüksektir. Eğer karnınız alçakta ve sivri ise erkek bebek olma ihtimali yüksektir. Eğer karnınız daha yüksekte ve yuvarlaksa da kız bebeğiniz olma ihtimali yüksektir.

Kalp atış hızı

Erkek bebeklerin kalp atış hızlarının kızlarınkine göre daha az olduğu söylenir. Buna göre bebeğinizin kalp atış hızı, dakikada 140 tan az ise sizi bir erkek bebek bekliyor olabilir. Bu oran 140 tan fazla ise bu defa da kız bebek bekliyor demektir.

Anne adayının güzelliği

Eğer hamile kaldığınız günden itibaren kendinizde bir güzellik veya etraftan size söylenenlere göre hamileliğin yakıştığını veya güzelleştirdiğini duyarsanız bu demek oluyor ki bebeğiniz erkek olabilir çünkü kız bebek bekleyen annelerin, güzelliğinin azaldığını söylenir.

İdrar rengi

İdrar rengi değişken ve aslında doğruluk payı az bir göstergedir fakat yine de bu yöntemle diğer yöntemleri birleştirerek bir sonuca varabilirsiniz. Eğer idrar renginiz açık bir renkte sarı ise bebeğiniz erkek olabilir. Daha koyu renklerde ise bebek kız olabilir.

Yüzük döndürme

Nikah yüzüğünüzü bir ipe bağlayın ve göbeğinizin üzerinde havaya kaldırıp ipin ucun yüzüğü göbeğinize doğru sallandırın. Bunu birinden yardım alarak da yapabilirsiniz. Eğer yüzük dairesel hareketler çiziyorsa bebeğiniz erkek olabilir. Sağa sola doğru daha keskin hareket varsa o zaman da bebeğinizin kız olma ihtimali vardır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN