Göz Altı Morluklarını Yok Eden İpuçları

Göz Altı Morluklarını Yok Eden İpuçları

Gözaltı torbaları nasıl geçer diyorsanız, bunun iki yolu var; ister doğanın bize sağladığı mucizevi malzemelerden yararlanın isterseniz de uzman markaların yine bu malzemelerden yararlanıp sizlere sunduğu ürünlerini deneyerek kendinizi daha iyi hissedin.

Soğuk su ile temiz bir bezi ıslatın. Siz otururken ya da uzanırken hafif basınç uygulayarak birkaç dakika boyunca göz altı ve çevresindeki cilde nemli bez ile uygulama yapın.

Soğuk su ile ıslatılmış veya içinde buz bulunan maskeler genellikle hızlı bir şekilde gözaltındaki dokuları sıkılaştırır.

Soğuk kompresin etkisini tam gösterebilmesi için en az 10-15 dakika kadar gözlerin üstünde tutulması gerekir.

Çilek dilimlerini gözaltına koyup 10 dakika kadar beklediğinizde torbaların hafifleme başladığını fark edeceksiniz. Bunu haftada 1-2 kere yaparak gözaltı torbalarınızı yok edebilirsiniz.

Demlendikten sonra çıkarılıp buzdolabında soğutulmuş çay poşetlerini, zeytinyağı ile silinmiş gözaltlarına koyarsanız, bir süre sonra çayın içindeki maddelerin etkisi ile gözaltı torbalarınız inmeye başlayacaktır.

Gözaltı morluklarının renginin açılmasında ve torbaların toparlanmasında önemli bir etkisi vardır. Kahvenizi içtikten sonra altındaki telveyi gözlerinizin altına sürün. Hem morluklarını almış hem de torbalarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Soyup dilimlediğiniz patatesleri gözaltınıza koyup 10-15 dakika bekletin. Patatesin içindeki maddeler göz torbalarına, gözaltı morluklarına ve göz yorgunluğuna iyi gelmektedir.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN