Genel Cerrahi Hangi Hastalıklara Bakar?      Hastane Randevu Genel Cerrahinin Baktığı Hastalıklar

Genel Cerrahi Hangi Hastalıklara Bakar? Hastane Randevu Genel Cerrahinin Baktığı Hastalıklar

Genel cerrahi hastalıkları nelerdir? Yaz geldi, havalar ısınmaya başladı. Havaların ısırmasıyla birlikte de bazı hastalıklar arttı. Çoluk çocuk, genç yaşlı, kadın erkek ayırım olmaksızın mutlaka herkesin hastaneye bu aralar uğramıştır. Vatandaşlar hastalandığında hastaneye gidebilmek için MHRS online sistemi üzerinden ya da ALO 182’den randevu alıp ilgili doktora başvuracaktır. Peki genel cerrahi hastalıkları nedir? Genel cerrahi hangi hastalıklara bakar? Genel cerrahinin baktığı hastalıklar hangileri? Memede ağrı için hangi bölüme gidilir? Mide ağrı için hangi bölüme gidilir? Karaciğer yanması için hangi bölüme gidilir? Kasık ağrısı için hangi doktora gidilir? İşte detaylar…

Genel cerrahinin ilgilendiği hastalıklar neler? Hastalığa yakalanan insanlar çareyi doktora gitmekte bulunur. Doktora gidip hastalığın şifasına aramak isteyen vandaşlar, MHRS online ya da ALO 182 telefonla oturdukları yere en yakın hastaneden randevu alır. Randevu alan vatandaşlar, hangi hastalık için hangi bölüm ve doktordan randevu almak gerekir bilmelidir. Hastaneye gidecek vatandaşlar gideceği hastaneyi ve hangi bölümden randevu alacağını iyi bilmelidir.

Farklı alanlarda hizmet veren doktorlardan kafamıza göre randevu alamayız. Hastalığımız ne ise o hastalıkla ilgilenen bölüm ve doktordan randevu almamız lazım ki hastalığımıza doğru teşhis konsun. Hastalanan vatandaşın en çok araştırdığı hangi hastalığa hangi bölüm bakar, apandisit için hangi bölüme gidilir?

 Karın üst kısmında şiddetli ağrısı, ateşlenme, şiddetli karın ağrısı, büyük dışkı ile gelen kan, ishal ve kabızlık için hangi doktora gidilir?Memede ağrı, memede kollara doğru yayılan ağrı, memede sertlik hissi, memede ele gelen sertlik, karın bölgesinde şişlik buna bağlı ağrı, ince bağırsak-Kalın bağırsak hastalıkları için hangi bölüme gedilir? Kasık fıtık için hangi bölümden randevu alınır, bağırsak hastalıkları hangi bölüm bakar, kalça çıkığı için hangi bölümden randevu alınır, öksürük için hangi bölümden randevu alınır, emar çekimi için hangi bölümden randevu alınır, kemik ağrısı için hangi doktora gidilir, kasık ağrıları, idrar kaçırma, ateşlenme, boğaz ağrıları için hangi bölümden randevu alınmalı soruları randevu alacak hastalar için araştırılan konular arasında yer almakta. Hangi Hastalık için hangi doktordan randevu alabileceğiniz hakkında alt kısımda ayrıntıları bulabilirsiniz. 

Genel Cerrahi (Hariciye)

Apandisit : ( Karın üst kısmında şiddetli ağrı, Ateş,Kap atışlarının hızlanması)

Memede ağrı

Memede kollara doğru yayılan ağrı

Memede sertlik hissi

Memede ele gelen sertlik

Karın bölgesinde şişlik buna bağlı ağrı

Gangren,

Basur,

Hemoroid,

İnce bağırsak,

Kalın bağırsak,

Karaciğer,

Mide,

Tiroid bezinin az çalışması

Hipertiroidi

Vucudda et beni veya yağ bezesi

Siddetli karın ağrısı

Büyük dışkı ile gelen kan

Dönüşümlü olarak ishal ve kabızlık.

Yağakarşı duyarlılık, bağırsak gazları ve karında doygunluk duygusu

Sağkaburga altında baskı, sağ kürekkemiğine kadaryansıyan sırt ağrıları, sağ omuz bölgesindegerginlikler.

Göbek bölgesinde ağrı ve şişlik

Kasıkta ağrı ve şişlik

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN