En İyi Bit İlaçları

En İyi Bit İlaçları

Bit ve sirkeler çok eski zamanlardan beri insanlığın problemi olmaya devam ediyor. Saç tellerinin arasına gizlenen bu kan emici asalak böcek, günde ortalama 5 kez pençeleriyle kafa derimize tutunarak kanımızla beslenir. Herkes bitlenebilir; önemli olan bitli kalmaya devam edip onların daha fazla yayılmasına neden olmamak.

Bitlere Karşı Alınabilecek Önlemler Bitlenmek istemiyorsanız birkaç prensip edinmeniz gerekiyor. Üstelik bu prensipler küçük çocuklar için çok gerekli, yoksa tekrar tekrar bitlenebilirler. Asla ortak havlular kullanmayın. İkinci el elbise aldığınızda tamamen steril hâle getirdiğinizden emin olun. Şapka, mayo ve ceket gibi giyim ürünlerini ortak olarak kullanmayın. Başkasının tarağına dokunmayın. Basitçe başkasının hiçbir saç aksesuarıyla ilgilenmeyin. Bitlere Karşı Doğal Çözümler Hassas derili insanlarda bit ilaçları alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu durumlarda yapılacak en doğru şey bit için doğal mücadele yöntemlerini bilmek ve doğru bir şekilde uygulamaktır. Bitlere Karşı Sirke Kullanımı Sirke, sahip olduğu yüksek asetik asit sayesinde doğal bir anti bit solüsyonu görevi görür. Ayrıca kafa derisindeki ölü bit yumurtalarını da temizler. Sirke ile mineral yağını karıştırarak elde ettiğiniz sıvıyı gece yatmadan önce saçınıza uygulayın ve bone takarak uyuyun. Haftada 2-3 bu işlemi yapmalı; ardında da bit tarağıyla saçınızı özenle taramalısınız.

Bitlere Karşı Doğal Çözümler

Hassas derili insanlarda bit ilaçları alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu durumlarda yapılacak en doğru şey bit için doğal mücadele yöntemlerini bilmek ve doğru bir şekilde uygulamaktır.

Bitlere Karşı Sirke Kullanımı

Sirke, sahip olduğu yüksek asetik asit sayesinde doğal bir anti bit solüsyonu görevi görür. Ayrıca kafa derisindeki ölü bit yumurtalarını da temizler. Sirke ile mineral yağını karıştırarak elde ettiğiniz sıvıyı gece yatmadan önce saçınıza uygulayın ve bone takarak uyuyun. Haftada 2-3 bu işlemi yapmalı; ardında da bit tarağıyla saçınızı özenle taramalısınız.

Bitlere Karşı Aromatik Yağ Savunması

Aromatik yağların çoğu bit tedavisinde kullanılır; en etkili formül Hindistan cevizi yağıyla yapılandır.

 

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını ısıtın ve içine biraz kâfur ekleyin. Karışımı saçınıza uygulayın ve bir gece boyunca bone kullanarak saçlarınıza nüfuz etmesini sağlayın. Uyandıktan sonra saçınızı bit tarağıyla yıkayın, 5 gün boyunca her gün bu işlemi yapın.

Bitlere Karşı Bitkisel Çözümler

Okaliptüs yaprağı ve biberiye yaprağı doğal bir bit öldürücüdür. İki fincan suyla beraber bu yaprakları kaynatın ve saçlarınızda bit bulunan yerlere uygulayın.

Bit İlaçları ve Diğer Kimyasal Çözümler

Bit Şampuanları Bit şampuanları, bildiğimiz normal şampuanlar gibi saça uygulanarak bit tedavisinde kullanılırlar. Çoğu bit şampuanını 24 saat içinde 2 kez uygulamak gerekir. 

Bit Spreyleri Bit spreyleri kuru saça uygulanmak için tasarlanmışlardır. Çoğunlukla bit taraklarıyla beraber satılırlar, spreyi uyguladıktan sonra bit tarağıyla saçınızı iyice taramanız gerekir. Bit spreylerinden tam verim almak için onları 2-3 günde bir tekrar kullanmalısınız, bit tarağıyla taradığınızda hiçbir şekilde bit ya da sirke görmeyene kadar. 

Kaynak : https://www.teknikturk.com.tr/TR/bilgi-merkezi/4217/en-etkili-bit-ilaclari-kimyasallar-ve-dogal-tarifler

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN