Dudak Peelingi,  Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Dudak Peelingi, Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Çatlamış ve kuru dudaklara sahipseniz, evinizde hazırlayacağınız peeling ile cildinizi yenileyebilirsiniz. Her evde bulunan malzemelerle 10 dudak peelingi yapımı…

Şeker peelingi

Dudaktaki pütürlü tabakayı ve ölü hücreleri yok etmede esmer şeker en iyisidir. Eğer hassas ve yaralı bir dudağa sahipseniz, ince tozşeker veya pudra şekerini deneyin. Şeker peelingi nasıl yapılır? Bir tutam şeker ile bir kaç damla balı karıştırın. Bu karışımı dudağınıza sürün ve 1-2 dakika bekleyin. Ilık suyla duruladıktan sonra nemlendirin. Diğer bir seçenek ise, eşit miktarda şeker, zeytin yağı ve limon suyunu karıştırın. Bu karışımı dudağınıza uygulayın. Bir peçete yardımıyla karışımı sildikten sonra ılık suyla yıkayın. Dudak balmı ile nemlendirin.

Bal peelingi

Dudaktaki ölü hücrelerden kurtulmak için nemlendirici özellikte olan bal-şeker karışımını deneyin. Balın doğal nemlendirici özelliği dudağı yenileyecek ve ağrılı dudak çatlaklarını önleyecektir. Aynı zamanda çatlamış dudaklarda enfeksiyon riskini azaltır.Bal peelingi nasıl yapılır? Bir çay kaşığı bal ile biraz şekeri karıştırın. Bu karışımı 2-3 dakika parmak uçlarınızla dudağınıza yedirin ve 5 dakika bekletin. Durulayıp kuruladıktan sonra hindistan cevizi yağı sürün. Haftada bir uygulayın. Diğer yandan, yarım çay kaşığı bal, yoğurt ve unu yapışkan hale getirene kadar karıştırın. Dudağınıza uygulayın ve 10 dakika bekletin. Parmağınızla yapışkan karışımı çıkarın ve ılık su ile durulayın. Haftada bir bu tedaviyi uygulayın.

Badem peelingi

Badem, dudak peelingi için sık kullanılan malzemelerdendir. Badem peelingi nasıl yapılır? Küçük bir kaba, 1 çay kaşığı kabaca doğranmış badem ile 1 çay kaşığı rafine şeker, bal ve badem yağını karıştırın. Bu karışımı dudağınıza sürün, 2 dakika bekledikten sonra yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla karışımı çıkarın. Ilık suyla durulayıp kurulayın. Badem yağı sürün. Haftada 1 veya 2 kez uygulayın.

Çilek peelingi

Çilek, ölü deriyi ortadan kaldırır ve koyu dudağı pembemsi bir tona dönüştürür. Çilekteki mineral ve vitaminler dudağınızı daha sağlıklı tutacaktır.Çilek peelingi nasıl yapılır? Çileği ikiye bölerek ezin. Daha sonra dudağınıza birkaç dakika masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika kadar bekletin. Ilık suyla durulayın. Haftada 2 veya 3 kez bu tedaviyi yapın. Diğer bir seçenek ise, yarım yemek kaşığı ezilmiş çilek ile biraz balı karıştırın, dudağınıza uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Gül yaprağı peelingi

Bahçenizdeki gülün yaprağı dudak peelingi için kullanılan gizli malzemelerdendir. Kuru ve çatlamış dudaklar için oldukça nemlendirici özelliği olan gül yaprakları çok etkilidir. Aynı zamanda dudağa doğal pembelik verir.Gül yaprağı peelingi nasıl yapılır? 1 yemek kaşığı ezilmiş gül yaprağı ile 1 çay kaşığı süt kremasını iyice karıştırın. Bu karışımı dudağınıza uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra yumuşak başlı diş fırçayla karışımı çıkarın. Ilık suyla durulayın. Haftada 2 kez uygulayın.

Kahve telvesi peelingi

Dudak peeling için harika bir malzeme olan kahve telvesi cildi yumuşatır ve pul pul dökülmeleri önler. Kahve telvesi peelingi nasıl yapılır? Küçük bir kaba, 1 çay kaşığı kahve telvesi ile 1 çay kaşığı bal ve biraz zeytin yağı koyun. İyice karıştırdıktan sonra, 5 dakika masaj yaparak bu karışımı yedirin. Ilık suyla iyice yıkadıktan sonra dudak balmı sürün. Haftada bir uygulayın.

Aloe Vera peelingi

Aloe Vera cildi yenileme özelliğine sahiptir.Aloe Vera peelingi nasıl yapılır? 1 yemek kaşığı toz pirinci bir kaba koyup yeteri kadar aloe verayı karıştırın. 2 dakika dudağınıza iyice sürün ve 5 dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın. Haftada bir uygulayın.

Kivi peelingi

Kivi, harika bir antioksidan kaynağı olduğu için cildi canlandırır. Koyu dudakları aydınlatır ve pul pul dökülen cildi onarır.Kivi peelingi nasıl yapılır? Bir kapta, 1 yemek kaşığı ezilmiş kivi ile 1 yemek kaşığı şeker ve zeytin yağını karıştırın. Bu karışımı dudağınıza uygulayın. Pul pul dökülen dudağınıza iyice yedirin ve ılık suyla durulayın. Dudak nemlendiricisi kullanın. Haftada bir veya iki kez uygulayın.

Yulaf peelingi

Yulaf, kurumuş cilt için doğal bir yöntemdir. Yulaf peelingi nasıl yapılır? 1 çay kaşığı yulaf unu ile limon suyu ve yoğurdu karıştırın. Bu karışımı dudağınıza uygulayın ve 5 dakika bekletin. Yumuşak diş fırçasıyla veya parmağınızla  karışımı çıkarın. Ilık suyla durulayıp kuruladıktan sonra biraz hindistan cevizi yağı sürün. Haftada bir uygulayın.

Karbonat peelingi

Kuru ve çatlamış dudağınızı yenilemek için karbonat çok etkilidir. Karbonat peelingi nasıl yapılır? Yarım çay kaşığı karbonatı bir kaba koyun ve yapışkan kıvama gelmesi için çok az su ilave edin. Karışımı parmaklarınızla dudağınıza yavaşça yedirin. Ilık suyla durulayıp kurulayın. Dudak balmı veya hindistan cevizi yağı ile nemlendirin. Haftada bir uygulayın. Karbonatı dudağınızda 1-2 dakikadan fazla tutmayın, kuruyucu etkiye sahip olabilir
Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN