Daha Net Duymak İçin Doğal Kulak Temizleme Yöntemleri

Daha Net Duymak İçin Doğal Kulak Temizleme Yöntemleri

Duyma sorunlarında bazen kulak kirliliğinden dolayı meydana gelmektedir. Daha net ve iyi duymak için kulakları temizlemekte fayda var. Ancak tam bir temizlikten ziyade kendiniz doğal olarak yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Hem de doğal yöntemlerle… Bu yöntemler ile kulakta yer alan kirleri daha kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. Şimdi bu yollara göz atalım: Duyma sorunlarında bazen kulak kirliliğinden dolayı meydana gelmektedir. Daha net ve iyi duymak için kulakları temizlemekte fayda var. Ancak tam bir temizlikten ziyade kendiniz doğal olarak yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Hem de doğal yöntemlerle… Bu yöntemler ile kulakta yer alan kirleri daha kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. Şimdi bu yollara göz atalım: Duyma sorunlarında bazen kulak kirliliğinden dolayı meydana gelmektedir. Daha net ve iyi duymak için kulakları temizlemekte fayda var. Ancak tam bir temizlikten ziyade kendiniz doğal olarak yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Hem de doğal yöntemlerle… Bu yöntemler ile kulakta yer alan kirleri daha kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. Şimdi bu yollara göz atalım:

1: Kolonya ve Sirke

Bir pamuğa ıslanana kadar kolonya ve sirke damlayıp kulağınızın içine sokun. Bir süre bekledikten sonra kuru bir peçete ya da pamukla temizleyin. Duş alarak da kulaklarınızı yıkayabilirsiniz. Kolonya ve sirke kulakta yer alan sertleşmiş kirleri yumuşatıp çıkmasına yardımcı olur.

2: Tuzlu Su

Kulakların daha temiz bir yapı kazanması için deniz suyunda yüzme tavsiye edilir. Kış aylarında su tuzlu su ile kulaklarınızı yıkayabilirsiniz. Kirlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

3: Zeytinyağı

Kulağınıza bir kaç damla zeytinyağı damlatarak kirlerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında temizleyerek kirleri kolay şekilde uzaklaştırmış olacaksınız.

4: Nane Suyu

Bir kaç tutam naneyi limon ile birlikte kaynatın. Soğuduktan sonra bu sudan bir kaç damla kulağınıza damlayıp yıkayın. Bu da kirlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

5: Çay Ağacı Yağı

Bir bardak suyun içine bir kaç damla çay ağacı yağı damlayıp suyu kaynatın ve çıkan buhar ile kulağınıza tutun. Bir süre sonra kirlerin yumuşadığını göreceksiniz.

Bu doğal kulak temizleme yöntemleri cerrahi müdahalelere gerek kalmadan daha net duymanıza yardımcı olacaktır. Kulak sorunları olanların mutlaka doktora danıştıktan sonra bu yöntemleri uygulamasını tavsiye ediyoruz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN