Corona Virüsü GÜNCEL 17 Mart Corona Haritası

Corona Virüsü GÜNCEL 17 Mart Corona Haritası

Corona virüsü son durum Türkiye ve dünya kamuoyları tarafından merakla araştırılıyor. Geçtiğimiz akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de tanı konulan vaka sayısında artış yaşandı. Öte yandan Corona virüsü salgını tanısı konulan vaka ve ölü sayısı arttı. Bununla birlikte Corona virüsü haritası ise her gün yakından takip ediliyor. İşte, 17 Mart Corona virüsü son durum…

TÜRKİYE’DE VAKA SAYISI ARTTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz akşam Corona virüsü salgını ile ilgili Tiwittır hesabı üzerinden son dakika açıklamasında bulundu. İşte, Bakan Koca tarafından Twitter üzerinden yapılan son dakika açıklaması:

Yeni tanı konunlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan ve dolaylı olarak ABD, Orta Doğu ve Avrupa temaslıdır. 3’ü umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.

Tespit edilen her vaka toplum için risk olmaktan çıkmıştır. Her yeni tanı üzücü fakat sizin için bir güvencedir. Salgınlarda olaylar panikle kontrolden çıkar. Tedbir ve panik, birbirinin zıttıdır. Tedbirleri sıkı tutalım. Virüsle temas ihtimalini sıfırlayalım

CORONA VİRÜSÜ SALGININDA SEVİNDİREN GELİŞME

ABD’nin Washington eyaletinde bugün klinik ortamda ilk sşı denemeleri başladı. BBC’nin AP’ye dayandırdığı habere göre, deney kapsamında aşı 4 kişi üzerinde test edilmeye başlandı.

Fransa’nın başkenti Paris’te ise korona virüs nedeniyle 3. ulusal alarma geçilmesinin ardından askerler sokağa indi.

Öte yandan dünya genelinde ölü sayısı 7 bin 154’e, toplam vaka sayısı ise 182 bin 406’ya yükseldi.

İşte 17 Mart Corona virüsü haritası:

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN