Çocuklarda Balgam Nasıl Atılır?

Çocuklarda Balgam Nasıl Atılır?

Balgam solunum yollarından öksürükle atılan salgıdır. Balgamın mekanı akciğerlerdir. Balgam genellikle bakteri kolonileri. toz tanecikleri ve akyuvarlardan oluşur. Balgam tek başına bir hastalık değildir ve solunum yollarında bir miktar balgam bulunması normaldir. Balgam rahatsız edecek derecede çoksa ve rengi değişmişse bir hastalığın belirtisi olabilir. Balgam Tedavisi için öncelikle balgamın nedenini bulmak ve bir hastalıktan kaynaklanıyorsa hastalığın tedavisine başlamak gerekir. Balgam yutulmamalıdır. Kağıt mendil veya peçeteye tükürülmeli ve atılmalıdır.

Balgamdan kurtulmak için bitkisel kürler neler?

1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tereyağı karıştırılır. Her gece yatmadan önce yapılan bu karışım yenir.

Bu kür bir hafta uygulanır.

Ayrıca, Su en iyi balgam söktürücüdür. Tabiki ılık su içilmesi gerekir.

Çoçuklarda balgam nasıl giderilir bitkisel

Ihlamur ve adaçayı da oldukça faydalıdır.

Sabahları kahvaltıda, akşamları yemekten sonra ıhlamur içilir ve bu sayede bağışıklık sistemlerini mevsimsel hastalıklara karşı güçlendirilir, özellikle nefes yolları temizlenir, iyileştirir. Çok uzun süre kaynatılmamış, sık sık tazelenen ıhlamur çayı, balgam oluşumunu önler

Ayva yaprağı ve ıhlamur çayı

Ayva yaprağı ve ıhlamurun 5 dakika kadar kaynatılıp ılık bir şekilde tüketilmesi de öksürüğü keser ve nefes yollarını onarır.

Elma çayı nefes yollarını açar

Özellikle solunum yolları hastalıkları için iyice yıkanmış elmayı 4 parçaya bölüp kabuğu ve çekirdekleriyle birlikte kaynatmak da çok faydalıdır. Bu sayede balın balgam söktürücü etkisi sayesinde çocuklarda rahatsızlık daha kısa sürede geçecektir.

Bal

Özellikle çocukların mevsimsel hastalıklardan korunması için sabahları aç karnına bir çay ya da tatlı kaşığı bal yemeleri, ılık sütlerine bal karıştırılması öneriliyor. Özellikle öksürük gibi solunum yolları hastalıklarında toz tarçın ve zencefille karıştırılmış bal kesinlikle ilaç niyetinde etki gösteriyor.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN