Bioenerji Nedir, Hangi Hastalıklara İyi Geliyor, Nasıl Etki Ediyor?

Bioenerji Nedir, Hangi Hastalıklara İyi Geliyor, Nasıl Etki Ediyor?

Nedir bu bioenerji?

Bioenerji pozitif yönde bir şifa enerjisidir, mana olarak da evrensel yaşam enerjisini içinde barındırmaktadır. İnsanlarda, hayvanlarda ve canlı cansız tüm her şeyde mevcuttur. Evrenden aldığımız ve içselleştirdiğimiz bu pozitif enerjiye bizler bioenerji diyoruz. Bu enerji ile şifa konusu ise avuç içi-parmaklarda bulunan enerji çakralarının doğru kullanılması metodu ile şifa verilecek kişinin enerji merkezlerine (çakralarına) ve titreşimsel bozukluğu olan enerji bedenine aktarımı sağlanarak uygulanan bir tekniğe verilen isimdir aslında.

Bioenerji ile ilgilenmeye nasıl başladınız?

İlk olarak eşimin rahatsızlığı ile başladım diyebilirim. Kendisi tiroit rahatsızlığı olan ve tedavi gören biriydi. Evlendikten kısa bir süre sonra bu haftalığı nüks etmişti.Tedavisi için süreç neredeyse radyoaktif iyot tedavisine kadar gelmişti.

Birgün ofisten bir arkadaşım yurt dışından bir bioenerji uzmanı geleceğini söyledi. Eşimi mutlaka geleek bioenerji uzmanının da görmesi gerektiği ile ilgili tavsiyede bulundu. Eşimin boğaz çakralarına ve tirotilerine özel bioenerji seansı yapıldı. Yanıma geldiğinde ise benim bile boğazım acıyor gibiydi. Sanki bir enerji fışkırıyordu. İkimiz de baya etkilendik.Sonrasında vücudu dengeye girmeye başladı ve şifanın gerçekten bu yönde olduğunu görüp konuyu daha çok araştırmaya başladım.

Bir okulu var mı bioenerjinin?

İlk başlarda enerji hakkında önüme gelen kitapları okudum, özel bir arayış içinde değildim. Sonrasında bioenerji eğitimi alıp bu işi tam anlamıyla öğrenmem gerekiyor, çevremde buna ihtiyacı olan insanlar oluyor dedim ve neredeyse piyasadaki tüm kitapları okuyup tüm teknikleri öğrendim. Eğitimden öğrediğim ana çatı bilgilerin etrafında diğer kişilerin teknikleri ile şu an çok güçlü bir enerji deposu olarak insanlara faydalı olmaya, hayatlarına olumlu anlamda etki etmeye çalışıyorum.

Bioenerji hastalıkları tamamen tedavi edebiliyor mu ?

Bioenerji hastalıkları tedavi etmez, hastalıkları insanların vücudu tedavi eder. Yedikleri, içtikleri, düşündükleri, bulundukları ortam, yaşadıkları, geçmişi… Bunların hepsi birer etkendir bu süreçte. Bioenerji vücuda “iyileş” der. Bizim yaptığımız kişide bulunan enerji eksikliklerini tamamlamak ve iyileşmemekte inatçı olan vücudu iyileşme yoluna çevirmek. Şifa enerjisi ile de tamamlayıcı bir şekilde vücudun enerji kanallarını, enerji merkezlerini doldurmak ve iyileşme süreci bitene kadar destek olmak. Bunun bir süreç olduğu unutulmamalıdır.

Bioenerji nasıl fayda vermeye başlıyor, bahseder misiniz? 

Öncelikle vücudun çakralarını açıyoruz, dengeliyoruz ve temizliyoruz. Bu süreçte bahsettiğimiz ilk düğmeye basmış oluyoruz. Genelde bu tür tıkanıklıklar kısa zaman sonrasında hastalık olarak adlandırdığımız sonuçlarla karşımıza çıkar. Bu aşamadan sonra ise şifa enerjisi dediğimiz teknikler devreye girer ve kişide iyileşme gözlemlenir. Ağrılar varsa yok olur, hastalıklı diye adlandırılan bölgede kaşıntı, sıcaklık, karıncalanma gibi hissler devam eder. Gün geçtikçe de enerjik olarak daha güçlü ve daha dinç günler yaşamaya devam eder. Sindirim çalışır, görme – duyma iyileşir, uyku düzene girer.Bu süreç iyileşme ile son bulur.

Çakralar hayatımızı fazlasıyla etkiliyor o zaman?

Çakralar vücudumuzdaki enerji, yaşam gücü, hayat enerjisi merkezleri de denebilir. Çakraları küçük enerji girdaplarına ya da dönen çarklara benzetebilirsiniz. Sağlıklı çakraları açılmış bir gül ya da nilüfer çiçeğine benzetmek yanlış olmaz. Her çakranın sorumlu olduğu organlar, duygular ve dış dünyaya ait fonksiyonları vardır, aslında çakraların son derece karmaşık görevleri vardır ve hayatımızı direkt olarak etkilerler.

Ana çakralarımızın her biri omurga boyunca dizilmiştir. Omurganızı geniş bir enerji yolu olarak düşünün ki bu aslında doğru bir benzetme çünkü omurilik tüm elektrik sinyallerini vücudumuzun her noktasına taşır ve oradan aldığı sinyalleri ise beyne iletir. Bu elektrik hattının üzerinde ana trafolar düşünün. Ve bu trafolarda vücudunuzun yaşam enerjileri yönetiliyor. Çakraları dengeli bir kişide bu ana trafoların tüm hatları passız, kirsiz, olması gerektiği gibi çalışır, ihtiyaca göre açılıp kapanır. Çakraları dengesiz kişilerde ki bu çoğunluğumuz da böyle, hatların kimi yanmış, kimi paslanmış, çoğu zaman kapalı, bazen de hiç kapanmıyor, enerji yönetimi tamamen verimsiz, ya aşırılık yaşıyoruz ya da eksiklik, bunun yanında sağlık sorunları da baş gösteriyor olabilir. 

Bioenerji en çok hangi hastalıklara iyi geliyor? Böyle bir istatistik var mı?

Böyle bir istatistik yok ama gözlemlerim ve diğer uzmanların paylaştığı bilgiler doğrultusunda bioenerjinin en çok ağrılara iyi geldiğini söyleyebiliriz. Fakat iyileşmek isteyen kişinin hayatına dair bildiğimiz tek süreç bize açıkladığı şeyler. Çok içine atan, çok stres yapan, çok dedikodu yapan biri olup olmadığını bilmiyoruz. Hayatın ona yaşatmak istediği farklı şeylere de müdahale ediyoruz aslında. Kişiye dair ne kadar çok şey bilirsek daha nitelikli çalışmalar yapmamız mümkün oluyor.

Kendi gördüklerim ile söylemek istersem; 

– Her türlü ağrı çeşidini çok kısa sürede hafifletiyor. 

– Fibromiyalji denilen uyku bozukluğu, kaslarda yaygın ağrı ve hassasiyet, aşırı yorgunluk, halsizlik ve sabah tutukluğu ile kendini belli eden kronik yumuşak doku romatizmal ağrı gibi sorunlarda baya baya etkin. 

– Bel fıtığı, boyun fıtığı ve kasık fıtığında da iyileşme sağlanıyor. 

– Kas, kemik, damar sistemleri üzerinde etkin. 

– Şeker hastalığıda  400 seviyelerini 90-120 bandına düşürdüğünü gözlemeledik.

– Behçet hastalığındaki bacak şişmelerini, damar tıkanıklıklarını ve ateş durumlarına da iyi geliyor.

Bioenerji öğrenilebilir mi?

Bioenerji herkeste bulunuyor. Teknikleri öğrenilebilir, herkes tarafından uygulanabilir. Fakat eğer kişide başkasına verecek kadar enerjisi yoksa hiç bir işe yaramaz. Şifa enerjisi yüksek frekanslı iyileştirici bir enerjidir. Uzun yıllar çalışma gerektiren ve geliştirilmesi gereken bir sistemdir bioenerji. Hemen yapılırsa yapan kişiye zararları olacaktır. En basitinden kendisi hasta olacaktır ve 2-3 ay bu şekilde dolaşabilir. Bazen günde 10 kişi ile seans yaptığımız oluyor. Bu kadar enerjiyi toplamamız, aktarmamız ve etkilenmememiz bu yüzden kaynaklanıyor.

Seanslar ne kadar sürüyor? Pahalı bir tedavi mi?

Seanslar kişiye göre değişiyor aslında, fakat olabildiğince ve tam anlamıyla faydaya dönüşecek kadar uzun tutma taraftarıyım. Bu süre 45dk ile 60dk arasında değişkenlik gösterebiliyor. Bazen ise 15dk da iş bitiyor fakat süreci değerlendirmek adına tüm çakaraları ve meridyenlerini enerji ile doldurup süreci daha kolay atlatması için desteğimizi esirgemiyoruz. Aslında diğer tekniklere göre bioenerjinin uygun bir tedavi seçeneği olduğunu söyleyebilirim.

Reiki ile bağlantısı var mı?

Elbete var fakat bioenerji ile reiki tamamıyle farklı iki kavram. Reiki evrendeki sayısız kanallardan biri olan saf, süptil arındırıcı enerji kanallarından biridir. Tarihin ilk çağlarından beri kadim uygarlıklarca değişik isimlerle kullanılıyor olması eski bir yöntem olduğunu gösteriyor.Mikao Usui son çağda bunu herkesin kullanabileceği bir metod ile geliştirerek Japonya’da uygulamaya sokmuştur. Reiki, herkesin doğru bir eğitimle öğrenebileceği, uygulayabileceği bir enerji çalışmasıdır.

Bioenerji ile uygulama şekilleri aynı görünse de, özünde çok farklıdır. Bioenerji terapistinin enerji düzeyi çok yüksek ve kaliteli olmalıdır. Sorunu tespit edecek algılamaya “titreşim kalitesine” vakıf olmalıdır. O titreşimi düzeltecek kanala bağlanabilmeli, aktarabilmelidir. Bir terapi esnasında, besleyici, koruyucu, açıcı, güçlendirici hatta kesici enerjiye bile kanal olabilir. Reiki gibi tek kanalla çalışmaz. Kist gördüğü bir bölgeye besleyici, güçlendirici enerjiyi kullanmaz, kesici enerjiyi kullanır, enerji kanalını kapar. Beslenmeyen bölümdeki kist zamanla kendini yok eder. Tembel bir bölgeye farklı enerji yükler.

Bioenerji uzmanı bir orkestra şefi gibi her bölgeyi ayrı ama bütünde ortak tına getirir. Her birinin komutu ayrıdır. Bioenerji uzmanı hasta ile evrensel enerji arasında hassas bir antendir. Algıladığı titreşime uygun olan kanala kanal olur. Bunu da kendi titreşimlerini ayarlayarak yapar. Rastgele bir sağaltma, arınma değildir.

Seans boyunca nötr ve hasta ile rezone durumunda kalır. Seans boyunca pek çok kanalla bağlantı kurar. Kendisi hasta, “ruhsal, zihinsel, bedensel” sorunlu ise bunu yapamaz. Daima saf enerjide olmalıdır. Kirli kanaldan kirli enerji akar. Su bile geçtiği borunun kalitesince su verir. Kirli, paslı, tıkanık borudan gelen su kalitesi gibi, aktarıcının da kanal olma kalitesi önemlidir. Bioenerji uzmanının özel yaşamı bile önemli sınırlıdır.

İlginç bir bioenerji deneyimi öykünüz varsa paylaşabilir misiniz?

Anlatılacak hikaye o kadar çok ki, her adımda her dokunuşta anlatacak şeyler çıkıyor. İlk yaşadığım bir kaç basit anımı paylaşmak istiyorum, diğer danışanların yorumlarını sitemde yayınlamıştım oradan okuyabilirsiniz.

Arkadaşım Kemal ile bir gün buluşup yemek yemiştik, arabası ile beni eve bırakacaktı ve otoparka inmiştik. O saate kadar ben fark etmemiştim ama kolu tutulmuş ve harekette zorlanıyordu. Sadece dokunmam ile bir çözülme oldu, 3 aydır çektiği ağrı ve tutulma 10 saniye içinde sona ermişti. Bu beni bile şaşırtan çok enteresan bir vakaydı.

Kızımda geniz akıntısı vardı ve bazı geceler nefes almakta bile zorlanıyordu. Hangi doktora götürsek ameliyat diyordu. İlaçlar etki etse de yılın yarısında antibiyotik tarzı ilaçlar kullanmak gerekiyordu. Son çaremiz bu mu diye düşünüp duruyorduk… 5dk’lık bir seans ile bir daha tekrar etmedi. Şu an gayet iyi nefes alıyor ve 1,5 yıldır ilaçlarının hiç birini kullanmıyor.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN