Bebeklere Kilo Aldıran Besinler

Bebeklere Kilo Aldıran Besinler

Bebeğin Kilo Alması İçin Ne Yapmalı, Zayıf Bebeklere Nasıl Kilo Aldırılır?

Zayıf veya kilolu bebek fark etmeden en önemli besin kaynağı hiç şüphesiz anne sütü. Bebeğin ihtiyacı olduğu tüm besin kaynaklarını ve kalori değerini içerisinde barındıran anne sütü, hem bebeğin sağlıklı beslenmesi hem de kilo alması için son derece önemli bir etkendir. Ancak bazı durumlarda anne sütü yetersiz kalabilir, vitamin değeri, faydalı yağ oranı düşük olabilir veya yeterli olduğu durumlarda bazı sebeplere bağlı olarak bebek ideal kilosuna ulaşamayabilir. Zayıf bebekler nasıl kilo alır sorusunu, anne sütü dışındaki etkenlerle anlatmak, anne sütüne rağmen zayıf kalan bebeklerin beslenmesine daha yardımcı olacaktır. Hangi kilo aldıran yiyecekler ile beslenme maması yapılır;

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler ve Yöntemler

Bebekler İçin Hayvan Sütü: Anne sütü dışında verilecek hayvan sütü de,  bebeğin beslenmesinde yer verilmesi gereken en önemli besinler arasındadır. Doğal ortamlarda yetişen inek, koyun ve benzeri hayvanların sütleri çocuğun kilo alması için ilk tercih olmalıdır.

Bebeklere Kilo Aldıran Tarif Tarifi İçin Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı irmik
  • 1 muz
  • 2 çorba kaşığı ev yoğurdu
  • 1 çorba kaşığı pekmez
  • 1 çorba kaşığı ceviz ezmesi

Bebeklere Kilo Aldıran Tarif Tarifi Yapılışı

  1. İrmiği 5 dakika kadar cezvede haşlıyoruz.
  2. Haşlanan irmiğin içine rendelenmiş muzu, yoğurdu, pekmezi ve son olarak cevizi de ekleyip karıştırıyoruz. Bebeğimize afiyetle yediriyoruz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN