Bebek Yağının Faydaları

Bebek Yağının Faydaları

Bebek yağı, sadece bir bebeğin cildini yumuşatmaz aynı zaman da yetişkinlerin cildini de bebek gibi yumuşacık yapabilir. Bebek yağı, cilde duyarlıdır ve size ağırlık hissi vermeden, cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur. Yüzünüze bebek yağı kullanmanın birçok yararı olsa da cildinize bu yağı uygulamadan önce almak isteyeceğiniz önlemler var. Bebek yağı bebekler için üretildiğinden, kimyasal olarak kötü bir madde yoktur. Bebek yağı, çeşitli Vitamin bakımından zengin bileşenlerle hazırlanır. Yani hiçbir yan etkisi yoktur.

Bebek yağının faydaları

 1. İyi bir nemlendirici

Bebek yağı cildi hafifçe kuruyan yetişkinler için iyi bir nemlendirici işlevi görür. Cildi yumuşak, pürüzsüz, nemlendirmiş ve uygulamadan sonra bazen günlerce saatlerce esnek hale getirir.

2.Benferal Vitaminler ve Mineraller

Bebek yağında cilt için mükemmel olan birçok vitamin ve mineral vardır. Bu besinlerin, küçük sıyrık gibi yaraların iyileşmesine, cilt renginin eşitlenmese ve kesiklerin ve izlerin iyileşmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bebek yağı, doğal vitamin ve mineralleri ciltte tutmanın harika bir yoludur.

3. Bebek Yağı Sürülen Cildi Güneşin Tehlikelerinden Koruyun

Bebek yağını vücuda ve yüze sürmek, eskiden beri popüler bir etkinlikti ancak çalışmalar şimdi ciltte hasara ve kansere yol açabileceğini gösteriyor. Bebek yağında UV koruması yoktur ve aslında güneş ışınlarını yükseltir. Bu, bir yetişkinin yüzündeki cildin kolayca yanmasına ve sonunda cilt kanserine neden olabilir. Cildinizde bebek yağı kullanıyorsanız, güneş koruyucu ile üzerini mutlaka kapatın.

4. Yağlı Ciltler Dikkat

Vücut, cildinizi nemli ve sağlıklı tutmak için kendi doğal yağlarını üretir. Çok fazla yağ, bir yetişkinin yüzündeki gözenekleri tıkayacaktır. Tıkanmış gözenekler kir, yağ, ter, kimyasallar ve toksinleri serbest bırakamaz. Bu ise kızarıklık ve şişlik ile yüzünde sivilce veya lekelere neden olur. bu yüzden yağlı ciltlerin kullanımı minimumda tutması gerekir.

 1. Makyaj Fırçası Temizliği

Makyaj fırçaları, uzun süre temizlenmediğinde bakteri enfeksiyonlarına sebep olabilir. Bu nedenle, her gün makyaj fırçalarını kullanan biri için, bu fırçaları, en az haftada bir gün temizlemek gerekir. Bu temizliği yaparken bebek yapını kullanabilirsiniz. Bir kâseye az miktarda bebek yağı alın ve ardından fırçayı yağa batırın. Ardından da sıcak suyla yıkayın ve kurumaya bırakın. Her 4 haftada bir, makyaj fırçasını temizlemeyi unutmayın.

 1. Makyajınızı Temizleyin

Makyaj temizlemek çok önemlidir. Özellikle sıcak yaz günlerinde kesinlikle makyaj ile uyumamalısınız. Bunun için makyajınızı kolaylıkla çıkartabileceğiniz bir yağ olan bebek yağını kullanabilirsiniz. Bir pamuğa bir miktar bebek yağı alın ve bunu yüzünüze masaj yaparak uygulayın.

 1. Cilt İçin İyi Bir Nemlendirici

Bebek yağı sadece bebekler için iyi değildir. Cildinizi nemlendirmek istiyorsanız, bebek yağı ile bunu fazlasıyla yapabilirsiniz. Ayrıca, ayak bilekleri fazla kurur ve çoğu kadın bundan mustariptir. Bebek yağı ile yapılan masaj bu kuruluğu almaya yardımcı olacaktır.

 1. Tırnak Bakımında Bebek Yağı

Tırnaklarınızın kırılgan bir yapısı varsa bunu bebek yağı kullanarak azaltabileceğinizi biliyor muydunuz? Ellerinize ve ayak tırnaklarınıza küçük küçük bebek yağı ile masaj yapın ve tırnaklarınızı kuvvetlendirin.

 1. Saç Temizliği

Saçlarınızı temizlemek ve nemini arttırmak için bebek yağını banyoda saçınıza uygulayın.

 1. Tıraş Sonrası Bakımı

Erkeklerin tıraş sonrası kuruyan hatta tahriş olan ciltlerine bebek yağı oldukça hızlı fayda sağlamaktadır. Deneyim tecrübe edebilirsiniz beyler.

 1. Doğal Peeling

Bebek yağına, banyodan önce biraz tuz ekleyin ve ölü hücreleri temizlemek için; banyodan önce ellerinize, ayaklarınıza ve dudaklarınıza bunu uygulayıp durulayın.

 1. Saç Bakımı

Kuru saçlara banyo dışında uygulayabilirsiniz. Sadece saç uçlarınıza uygulamayı unutmayın aksi halde saçınız yağlanacaktır. Sadece saç uçlarına uygulanmış bebek yağı, saçınızın daha parlak ve sağlıklı hale gelmesini sağlayacaktır.

 1. Saç Jölesi Olarak Kullanın

Birçok insan, özellikle erkekler, saçlar için jöle kullanır ancak saç jölelerinde, saça zararlı birçok bileşen vardır. Bebek yağı, aynı zamanda iyi bir sabitleyicidir. Az miktarda saçlarınıza sürebilir ve böylece saçlarınızı jölenin zararlarından korumuş olursunuz.

 1. Dövme Temizliği

Geçici dövmelerinizi bebek yağı ile kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Pamuk yardımıyla çıkartmayın deneyin.

 1. Mücevher temizliği

Özellikle birbirine karışan zincirleriniz açmak ve bu tip takılarınızı parlatmak için bebek yağından bir yudum bir pamuğa alıp yavaşça takılarınıza sürün.

 1. Gerçek Deri Eşyaların Bakımı

Deri çanta, ayakkabı, ceket vb. gibi eşyalarınızın daha parlak görünmesini istiyorsanız bunu bebek yağını bir parça pamuğa alarak yapabilirsiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN