Bebek Gelişim Tablosu

Bebek Gelişim Tablosu

Bebeklerin gelişim serüveni anne karnında başlar. Bu süreden itibaren gelişim süreçlerini takip etmek ebeveynlerin önemli görevleri arasında yer alıyor. Çocuğunuzun sağlık değerlendirmesinde size bebek gelişim tablosu yardımcı olabilir. Bebeğinizin doğru bir gelişim süreci geçirdiğini anlamanın bir kaç yöntemi vardır. Çocuk gelişiminde boy, kilo ve baş çevresi en önemli 3 ölçüttür. Ay ay bu değerler takip edilir. Her çocuğun gelişim özelliği ve büyüme potansiyeli farklı olabilir. 

Genel ölçülere uyum sağlayıp sağlayamamasına göre analizlerini yapabilir, aksi bir durumda doktorunuza başvurabilirsiniz. Bebek gelişim tablosuna bakarak, çocuğunuzun rutin kontrollerini yapabilir bir defter oluşturarak not alabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun gelişim süreci somut olarak elinizde bulunur ve kıyaslamalarınızı kolaylıkla yapmanıza imkan verir. Genetik ve beslenme gibi faktörler bebek gelişiminde büyük rol oynar. 

İlk 2 yıl anne sütünün ardından ek gıdaların seçimi bu sebeple önem arz eder. Öte yandan bebeklerin diş çıkarma döneminde artan iştahsızlıkları gelişim sürecinde nispeten daha zayıf kalmasına sebebiyet verebilir. Siz de çocuğunuz için bir defter oluşturup, bebek gelişim tablolarını referans alarak gelişim sürecini takip edebilirsiniz.

Erkek bebek gelişim tablosu

Kız bebek gelişim tablosu

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN