Badem Yağının Saça Faydaları

Badem Yağının Saça Faydaları

Her bitkinin saçlar üzerinde farklı etkileri vardır. Doğanın ve doğanın sunduğu bitki ve bitki özlerini kullanarak sağlık konusunda kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Ancak kullanılacak bitki özlerini doğru zamanda kullanmak ve doğru şekilde uygulamak son derece önemlidir.Saçlara faydasının tespit edildiği bitki özlerinden olan badem yağı, saçlara birçok anlamda destek sunmakta ve saçların yeniden doğal güzelliğine kavuşmasını sağlamaktadır. Ama doğru kullanım tabi ki son derece önemlidir.

Badem Yağı ve Saçlar

Birçok hastalığa iyi geldiği tespit edilen badem yağı, magnezyum bakımından zengin bir besindir. A, D, B1, B2 ve B6 vitamini bakımından zengin olan badem yağı, kullanılması ile etkisini gösteren ve saçlara doğal bir güzellik sağlayan bir bitkidir. Ama her maskede olduğu gibi badem yağı ile yapılacak maskelerde de abartıya kaçmamak ve doğru kullanmak çok önemlidir.

Badem Yağı Saçlara Nasıl Uygulanır?

Badem yağını saçlara uygulamak, diğer maskelere göre daha kolaydır.

Yapılması gereken tek şey saçınızın uzunluğuna bağlı olarak bir miktar avucunuza dökerek saç ve saç diplerine masaj yaparak uygulamak olacaktır. Saçlarınıza iyice yedirdikten sonra ortalama 1 saat bekletin ve ardından şampuan yardımı ile yıkayarak durulayın.

Saçlarınızı duruladıktan sonra saç kremi kullanmanızı öneririz. Bu şekilde haftada 1-2 defa saçlarınıza bakım yaptırmanız, saçlarınızdaki mükemmel değişimi gösterecektir.

Badem Yağı Saçlara Nasıl Etki Eder?

Badem yağını diğer bitkilerden ayıran en büyük özelliği, kolay kullanılmasıdır. Kişinin isteğine ve saç tiplerine bağlı olarak kısa veya daha uzun süreli saçlarda bekletilmesi, badem yağının saç diplerine ve cilde temas etmesini daha fazla etkilemektedir. İyiden iyiye saç diplerine sinen badem yağı, saçların hem daha yumuşak olmasını sağlar hem de saçların daha güçlü hale gelmesine yardımcı olur.

Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Saçların uzamasına yardımcı olur.
  • Saç dökülmesini engeller.
  • Kellik problemine çözüm üretir.
  • Saç beyazlamasını engeller.
  • Kepek problemini yok eder.
  • Elektriklenme sorununa çözüm üretir.

Badem Yağı Saçların Uzamasına Yardımcı Olur!

Saçların sağlıkla uzaması için kullanılan saç bakım ürünlerine dikkat edilmesi gerekir. Ek olarak badem yağının etkisini de saçlarınıza sunduğunuzda, saçların uzaması hem daha kısa süre alır hem de daha sağlıklı şekilde uzaması sağlanır. Bademin içinde bulunan yüksek miktardaki magnezyum ve bol miktardaki mineraller, saç köklerine nüfuz ederek hücrelerin canlanmasına yardımcı olur. Bu da saçlarda uzama şikâyeti yaşayanlar için ideal sonuçların gelmesine yardımcı olur. Uzmanlar, haftada bir de olsa saç bakımı yaparken badem yağı kullanılmasını önermektedir.

Saç Dökülmesinin Sebebi Magnezyum Eksikliği

Günümüzde özellikle de trafiğin artması, hava kirliğinin fazlalaşması gibi birçok neden, saçların dökülmesine neden olmaktadır. Aslında bu saydığımız etkenler, vücudun ihtiyaç duyduğu magnezyum oranını düşürdüğü için dökülmelere neden olmaktadır. Badem yağı, içeriğinde bol miktarda magnezyum bulundurmaktadır. Bu da dış etkenlere karşı mücadele etmesine ve saçların dökülmeye karşı korunmasına yardımcı olmaktadır. Badem yağına ek, badem tüketmeniz de yine bu anlamda saçlarınıza önemli oranda destek sağlar.

Kellik Problemine Çözüm: Badem Yağı

Kellik problemi, ülkemizde ve dünyada en çok görülen durumlardan biri olup en çok şikayet konusu olan durumlardan biridir. Bu sorununun önüne geçmek için de yine badem yağı kullanılabilir. Akşamları yatmadan önce bir miktar badem yağını saçlarınızda dökülmelerin yaşandığı bölgeye sürün ve daha sonra ılık bir havlu ile saçlarınızı sarın. Sabah uyandığınızda saçlarınızı yıkayın. Saç bakım uzmanlarına göre bu yöntemi düzenli olarak kullananlarda bir süre sonra saçların yeniden çıktığı görülüyor.

Saç Beyazlamasına Badem Yağlı Çözüm

Saçların beyazlamasını sanırım kimse istemez. Ama yaşın ilerlemesi ve yaşanan stres ve diğer problemler, saçların dökülmesini etkilemektedir. Saç bakım uzmanları, düzenli olarak badem yağı kullanan kişilerde beyazlama sorunlarının daha az görüldüğünü aktarmaktadır.

Badem Yağı Ve Maun Yağı İle Kepek Problemini Çözüm

Kepek sorunu, ülkemizde ve dünyada her 3 insandan birinde görülmektedir. Bunun da nedeni yine başta dış etkenler olmak üzere düzensiz beslenme ve saçların yeteri kadar beslenemediğinden kaynaklandığı bilinmektedir. Badem yağı ile maun yağı karışımı ile elde edeceğiniz maske yardımı ile kepeklenme problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Bir miktar badem yağı ile maun yağını karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Daha sonra bone yardımı ile sarın ve gece boyu saçlarınızda beklettikten sonra sabah yıkayın. Bu maskeyi düzenli uygulamanız durumunda, kepeklenme sorununa karşı etkili bir çözüm elde edebilirsiniz.

Saçlarınızda Elektriklenme Problemi mi Var?

Bazı saç tipleri, taramaya karşı elektriklenme sorunu yaşarlar. Bu durum, tamamen saç yapısına bağlı değildir aslında. Bazen saçların ihtiyaç duyduğu besin değerlerinin yeterli gelmemesinden de kaynaklı olabilmektedir. Yine bu sorunun önüne geçmek için de bir miktar badem yağını saçlarınıza sürün ve 2-3 saat beklettikten sonra şampuan ile yıkayıp durulayın. Düzenli kullanım sonucunda saçlardaki elektriklenme probleminin önüne geçebilirsiniz.

Badem Yağının Gücü ile Saçlarınızda İstediğiniz Güzelliği Yakalayın

Aktarlarda veya marketlerde bulabileceğiniz badem yağı, düzenli ve doğru kullanılması durumunda yukarıda saydıklarımızdan çok daha fazlasını saçlarınızda görebilirsiniz. Ancak saçlarınıza uygularken saç tipinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Saçlarınız yağlı ise badem yağını haftada 1 defa kullanmanız yeterlidir. Ancak saçlarınız kuru ise haftada 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN