Badem Yağının Kaş Ve Kirpiklere Etkileri

Badem Yağının Kaş Ve Kirpiklere Etkileri

Kaş ve kirpiklerini gürleştirmek için güvenilir olmayan kimyasal yöntemleri denemek yerine mucizevi tatlı badem yağından faydalanabilirsiniz. Gün içerisinde uygulayacağınız badem yağı ile kısa süreli bakım sayesinde sandığınızdan daha gür, uzun ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

Aşırı stres, vitamin eksikliği ya da kanser hastalığının gördüğü kemoterapi tedavisinden dolayı kaş ve kirpikler cansızlaşarak dökülebilir. Bu konudan şikayetçi olan kadınlar, doğal yöntemlerle kaş ve kirpiklerini uzatabilirler. Tatlı badem yağı; kuruyemiş olan bademden elde edilen altın sarısı renginde olan alternatif tıpta kullanılan doğal bir yağdır.

Doymamış yağ, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum bakımından oldukça zengin içeriğe sahip olan tatlı badem yağı, kaş ve kirpiklerin beslenmesi açısından da oldukça yararlıdır.

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre tatlı badem yağı; kaş ve kirpik bölgesindeki kan dolaşımını artırarak hem yeni kıl çıkmasını hem de canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kış köklerini güçlendiren tatlı badem yağı, nemini kaybeden aynı zamanda hassaslaşarak dökülen kıllarında adeta vitamin kaynağı. Kılların dökülmesini önleyen badem yağını ‘yan etkisi olur mu?’ düşüncesi olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KAŞ VE KİRPİKLERİN GÜRLEŞMESİNİ SAĞLAYAN BADEM YAĞI KÜRÜ

Badem yağından birazcık alarak parmak uçlarınızla kirpiklerinize ve kaşlarınıza güzelce masaj yapın. 1 gece beklettikten sonra ertesi sabah ılık su yıkayabilirsiniz.

Bu adımı düzenli olarak uyguladığınızda zamanla değişimi fark edeceksiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN