Badem Yağı ve Sakal Bakımı

Badem Yağı ve Sakal Bakımı

Sabah uyandınız, güzel bir duş sonrasında kendinize anca geldiniz. Sakallarınızı güzelce yıkadınız ve boydan boya taradınız. Ancak sakal bakımınız burada bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Yıkama ve tarama, aslında zaruri olarak yapmanız gereken hijyen kuralları içerisinde yer alır. Eğer besleyici ve harikulade bir bakım yapmak istiyorsanız, sakal yağı gibi bakım ürünleri kullanarak sakalınıza ekstra değer verdiğinizi göstermelisiniz.

Sakal bakımı yapmak, onun bağlı olduğu cildimize de aynı özeni göstermemizi gerektirir. Tahriş olmuş, yıpranmış ve kurumuş bir cilt, sağlıksız kıl kökleriyle birlikte sakal sağlığınızı ve görünümünü de etkileyecektir. Nasıl bir bina yapılmaya başlanırken temel çok önemliyse, sakal uzatmaya karar verdiğinizde önce vücut, sonra cilt sağlığınızın yerinde olması gereklidir. Çevrenize baktığınızda, iyi beslenen ve spor yaparak sağlığına özen gösteren kimsenin ortalıkta Robinson Crusoe gibi dolaşmadığını görebilirsiniz. Önce sağlıklı bünye ve cilt, sonraysa sağlıklı ve karizmatik sakallar!
Bakım konusuna tekrar gelirsek, sakal yağı, içeriğindeki vitaminler sayesinde bakımlı sakallara kavuşmanızı sağlamasının yanı sıra cildinizi de besler ve tahrişlere karşı korur. Eğer sakal için kullanacaksanız, tatlı badem yağından üretilen ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yalnızca sakal yağı üretiminde değil, birçok kozmetik ve nemlendirici kremlerin yapımında da kullanılan tatlı badem  sakalların daha gür çıkmasını sağlar ve canlı bir görünüm sağlar. Ayrıca içerisinde sağlığa çok yararlı olan potasyum minerali, kalsiyum minerali, magnezyum minerali manganez, çinko mineralleri bulunur ve tamamen doğaldır. Etkisi tam olarak kanıtlanmasa da sakal olmayan bölgelerde kullanımı sonucunda, bir miktar da olsa sakal gelişimini destekler.

Ayrıca cildinize ve kıl köklerine olan besleyici etkisi, uzun vadede sakallarınızın da sağlıklı gelişimine katkı sağlar.  
Tabii ki burada önemli nokta, sürülen yağdan sonra sihirli bir değneğin gelip, sakallarınızı muhteşem bir hale getirmeyeceğidir. Dünyadaki hiçbir yağ, düzenli bakım yapılmayan sakalları bir anda yumuşacık ve gür hale getiremez. Bakımınızı düzenli olarak yapmalı, sakal yağınızı düzenli olarak kullanmalısınız. Sonuçlarıysa hemen yarın değil, uzun vadede görecek ve hissedeceksiniz. Üstelik  sakal yağı  öyle litrelerce kullanılan bir bakım ürünü değildir. 2-3 günde bir kez, birkaç damla ile sakal ve cildinize masaj yaparak uygulamanız yeterli olacaktır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN