Ardıç Katranı Sabunu

Ardıç Katranı Sabunu

Ardıç ağacından çıkarılan yağ ile üretilen ardıç sabunu cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Özellikle egzama gibi vücutta dökülme gibi hastalıklara sebep olan rahatsızlıklar için kullanılır. Alternatif tıp yöntemi olan ardıç katranı sabunu, saça ve cilde olan faydaları saymakla bitmez.

İşte Ardıç katranı sabununun faydaları

Ardıç katranı sabunu binlerce yıldır Anadolu’da cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Alternatif tıbbın en iyi örneklerinden olan ardıç sabunu vücuttaki rahatsızlıkların birçoğuna iyi geliyor. İşte binbir derde deva ardıç sabununun faydaları;

Ardıç sabunu akne oluşumunu engeller

Cilt problemlerinin başında gelen akne sorunu ardıç sabunuyla tedavi edilebilmektedir. İçinde bulunan katran sayesinde akneleri kurutup cildi tazeler ve sivilce oluşumunu engeller. Düzenli kullanımda aknelerin kaybolduğu görülmektedir.

Siyah noktalardan ardıç sabunuyla kurtulun

Ardıç sabunu, akne tedavisinde kullanıldığı gibi siyah noktalardan kurtulmak için de kullanılmaktadır. Cildi yenileyici vitaminler içeren ardıç sabunu, siyah noktalara çözüm olmaktadır.

Cilt lekelerini yok eder

Güneş veya ciltteki herhangi bir sebepten oluşmuş lekelerin ardıç sabunuyla gözle görülür şekilde azaldığı bilinmektedir. İçerisinde bulunan katran yağı sayesinde düzenli kullanımda cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür.

Ayak sağlığı için ardıç sabunu

Uzun süre ayakkabı içerisinde kalan ayakların hem rahatlaması hem de kokmaması için ardıç sabunuyla ayakların yıkanması ayak sağlığını olumlu yönde etkileyecektir. Ayaktaki mantar oluşumunun da önüne geçtiği bilinen ardıç sabunu yak sağlığı için de kullanılmaktadır.

Ardıç sabununun diğer faydaları

– Sedef, egzama gibi cilt hastalıklarını geçirmede kullanılır.

– Saç köklerini güçlendirmeye de yarayan Ardıç sabunu, saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olur.

– Saçın kök hücrelerini güçlendiren ardıç katranı sabunu saçın fazla uzamasına yardımcı olur.

– Uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır.

– İnsan vücudunda bulunan zararlı organizmaların ortadan kalkmasını sağlar.- Bu sabunu diğer sabunlardan ayıran en büyük özelliği ise tamamen doğal olması ve diğer sabunlar gibi içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmamasıdır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?