Anne Karnında Ölen Bebek Anneyi Kaç Günde Zehirler

Anne Karnında Ölen Bebek Anneyi Kaç Günde Zehirler

Bebeğin, 20. Haftadan önce ölmesi düşük yapması anlamına gelir. Bu süre sonrası bebeğin ölü olarak tanımlanmasına sahiptir. Anne karnında ölen bebek anneyi kaç günde zehirler konusu, bebeğin ne zaman öldüğü ile alakalıdır. Özelikle bebeğin ölme durumu, canlılık hali olmadığından annenin kanında bir iç pıhtılaşma meydana getirmektedir. Bu da ölü bir bebeğin annesini zehirlemesi durumuna neden olmaktadır.

Bebeğin ölmesi süresinin çoğalması, annenin damar yapılarında sorun çıkmasına ve kanın pıhtılaşmasına neden olur. Bu yüzden gebelik aşamasının sonlandırılması ve anneye özel bir yeni kan ilavesi için gerekli önlemlerinde alınması gerekir. Bebeğin ölümü 10. Haftadan sonra meydana gelmişse, annenin ortalama 1 ya da 2 hafta içerisinde zehirlenme durumu söz konusu olabilmektedir.

Bebeğin İlk Haftalarda Ölmesi Durumu ve Yanılsamalar

Hamileliğin her safhası, anne adaylarında farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden de 9. Haftaya kadar bebeğin kalp atışları üzerinde tam bir tespit yapılamadığı zamanlar olabilir. Bu durumlar normal olabildiği gibi bebeğin ölmesi ihtimalini de doğurabilmektedir. Özellikle bebeğin organlarının henüz gelişmemiş olması ya da geç gelişmiş olması, bu durumun tespitini zorlaştırabilmektedir.

Anne karnında ölen bebek anneyi kaç günde zehirler konusu genelde, 10. Hafta ile başlayabilir. Bu yüzden sürekli olarak doktor kontrolleri sağlanmalıdır. Ölüme dayalı olarak pek çok sebep olabilir. Kalıtsal olan hastalıklar, kordon düğümü, kan uyuşmazlıkları ya da yüksek tansiyonlar bunun en temel sebepleridir.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 6 Average: 2.2]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN