Akciğer Lekesi Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Akciğer Lekesi Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilen akciğer lekesi gözle görülebilir bir hastalık çeşididir. Genellikle üst solumun yolu ile vücuda giren ve ciğerlere yerleşen mikroplar nedeniyle yaşanır. En tehlikeli olduğu durum ise kanser veya mantar gibi rahatsızlıkların belirtisi de olabilir. Yaygın görülen bu rahatsızlık için öncelikle röntgen ve tomografi çekilmelidir. Uzman bu süreçten sonra leke tespit ettiğinde detaylı tetkiklerle ciddi olup olmadığına dair araştırma yapar.

NEDEN OLUŞUR?
En yaygın nedenlerinden biri üst solunum enfeksiyonlarıdır. Bu enfeksiyon virüsleri akciğer zarında iltihaplanmaya neden olur. Zatürre ve bronşit gibi hastalıkların virüsleri de akciğerde lekelenmeye neden olur. Kanserli hücrelerin akciğer zarında birleşip tümör oluşturması da akciğer lekelenmesinin en tehlikeli boyutudur. Bu durum genellikle kafein, sigara ve bağışıklık sistemi çok zayıf olan kişilerde görülür.

Hamartomlar lipomlar ve kapsüller içerisinde büyüyen yağ hücreleridir. Bunlar bazı besinlerden dolayı ortaya çıkar. Kanserli olmayan oluşumlar olmasına rağmen akciğerde ciddi sağlık sorunlarına neden olur.

TEDAVİSİ NEDİR?
Kanserli olan lekelenmeler ciddi boyutlara ulaşmadan engellenmesi için erken tedavi önemlidir. İyi huylu akciğer lekelenmesinde bile erken tedaviye başlanılmadığında kalıcı hasarlar meydana gelir. Enfeksiyondan kaynaklanan lekelenmelere uzmanlar genellikle antibiyotik tedavisi uygular.

DOĞAL TEDAVİSİ İÇİN NE YAPILMALI?
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, akciğer lekelenmesi için doğal yollarla bir karışım öneriyor. Sadece 8 adet keçiboynuzu ve 3 su bardağı su yeterli. Yapmanız gerekenler, keçiboynuzlarını iyice yıkayın. Daha sonra ufak parçalara bölün. Bir tencereye su ile beraber keçiboynuzlarını ekleyip 10 dakika kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın. Soğuyan suyu süzüp sabah akşam birer bardak tüketiniz. Etkili olması için bir ay üst üste uygulanmalıdır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN