Akciğer Detoksu

Akciğer Detoksu

Solunum esnasında kana oksijen vererek kandaki karbondioksiti dışarı atan, vücut sıcaklığını dengeleyen, dışarıdaki havanın kan doluşumuna dahil olmasını sağlayan akciğer kuşkusuz en hayati organlarımızdan biri. Ancak hiç durmadan çalışan akciğerimizde çeşitli sebeplerle toksinler birikebilir, bu da akciğerin görevini yerine getirememesine sebep olabilir.

Sigara kullanımı, hava kirliliği, çeşitli ilaçların yan etkileri gibi sebeplerle yetersiz çalışan akciğeri yeniden işler hale getirmek ve onu temizleyip pırıl pırıl yapmak ise bizim elimizde.

İşte bu noktada evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz akciğer detoksu devreye giriyor ve akciğeri bu toksinlerden temizliyor.

Öyleyse gelin “Akciğer detoksu nedir?”, “Akciğer detoksu nasıl yapılır?” sorularına beraber yanıt arayalım.

Akciğer detoksu nedir?

Akciğer detoksu, aslında akciğeri temizlemenin en doğal yolu. Sigara kullanımından ve çevresel etkilerden zarar görebilen akciğeri toksinlerden arındırmaya akciğer detoksu deniyor.

Akciğer detoksu, akciğerde birikmiş toksinler kadar zararlı her türlü organizmayı ve bronşlara yapışan yabancı maddeleri bedenimizden temizliyor ve bize daha iyi solunum alma şansı tanıyor. Akciğerlerdeki iltihapları da temizleyen akciğer detoksu böylelikle akciğerler yeniden sağlığına kavuşuyor, daha rahat nefes almamızı sağlıyor ve hayat kalitemiz artıyor. Zira akciğerde biriken toksinler öksürük, balgam, sık sık nefes nefese kalma gibi sonuçları da beraberinde getiriyor.

İşin en güzel yanı ise “akciğer detoksu”nu evde doğal ve basit malzemelerle yapabilmeniz.

Akciğer detoksu nasıl yapılır: Akciğer detoksu tarifleri

Uzmanlar keçiboynuzu, elma, greyfurt, nar, yoğurt, sarımsak gibi malzemelerin akciğeri temizlediğini söylüyor. Biz de evde kolayca yapılan birkaç karışımla akciğer detoksu yapmanın yollarını anlatacağız şimdi. Özellikle Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği ilk iki kür tarifini deneyip olumlu sonuç alan kişilerin sayısı hiç de az değil.

Buyursunlar.

Keçiboynuzu kürü tarifi, nasıl yapılır?

Malzemeler:

7 adet keçiboynuzu2 bardak su

Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

Soğuk suyla yıkadığınız keçiboynuzlarını küçük parçalar halinde kırın.2 bardak suyu ocakta kaynatın.Kaynayan suya bu keçiboynuzlarını atarak 7-8 dakika kaynatın.Ocaktan aldığınız karışımı 20 dakika kadar soğumaya bırakın.Ardından süzüp cam kavanoza doldurarak sabah ve akşam birer bardak için.Bu yöntemin etkili olması için bir ay boyunca düzenli olarak uygulamalısınız.

Akciğeri temizleyen tere çayı tarifi, nasıl yapılır?

Malzemeler:

15 adet tere2 su bardağı su

Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

Önce suyu kaynatın.Ardından içine tereleri atarak 3 dakika kadar tencerenin kapağı kapalı olarak haşlayın.Ocaktan aldığınız haşlanmış tereleri süzün ve bir cam kaba aktarın.Bu kürü ya sabah aç karnına ya da yemeklerden iki saat sonra tüketmelisiniz.Tere çayı kürünü beş gün aralıksız olarak uygulamalısınız. 3 günün sonunda bronşların açıldığını ve balgam söktürücü özelliğinin hayata geçtiğini fark edeceksiniz.

Bu kür idrarda yanmaya yol açabildiğinden beş günden fazla uygulanması tavsiye edilmiyor, onu da not düşelim.

Akciğerleri temizleyen yeşil elma kürü tarifi, nasıl yapılır?

Malzemeler:

3 adet yeşil elma1 kök zencefil1 kök zerdeçal2 adet çubuk tarçın5 adet karanfil

Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

Elmaları soymadan dörde bölüp çekirdeklerini temizleyin.Diğer malzemeleri de ekleyerek hepsini kaynatın.5 dakika kaynattıktan sonra kavanozlara doldurabilirsiniz.Bu karışımı 2 buçuk ay sabah-akşam bir bardak olarak tüketin.

Bu sürenin sonunda akciğerleriniz pırıl pırıl olacak.

Not: Yukarıdaki malzemelerden biri ya da birkaçına karşı hassasiyetiniz olma riskine karşı doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneririz. Ayrıca akciğerlerinizle ilgili ciddi sorunlar yaşıyorsanız önce mutlaka bir uzmana görünmelisiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Akciğer Detoksu

BİRDE BUNLARA BAKIN