5 Günde 5 Kilo , Kavun Diyeti

5 Günde 5 Kilo , Kavun Diyeti

Günümüz kadınlarının en çok yakındıkları konu fazla kilolardır. Yaz mevsiminde ekstra bir efor sarf etmeden kilo vermek isteyenlere harika bir diyet sunuyoruz. Hem de 5 günde 5 kilo zayıflatan diyet. Detaylar haberimizin devamında…

Yaz aylarının vazgeçlmez ikilisinden biri olan kavun, lezzetiyle beraber kadınların kurtarıcısı da olmaktadır. Zayıflamak isteyen kadınlara çok kısa sürede kilo verdirmeye yardımcı olan kavun beraberinde sağlığınızı da düzeltiyor. Kavun diyeti hakkında sizler için hazırladığımız haberin devamında daha bilmediğiniz çok şeyler var. Yaza daha fit girmek isteynler mutlaka kavun diyetini gözden geçirmelidirler. İşte kavun diyeti ve kavun diyeti listesinde olanlar…

Yaz aylarının vazgeçilmez bir meyvesi olan kavun, karpuzdan sonra en çok tüketilen besindir. Halk dilinde meyve olarak bilinse de gerçekte meyvesi yenen bir sebze türüdür. Fark eden bir şey yok aslında ha meyve ha sebze önemli olan sağlık açısından yararlı olmasıdır. A,B,C ve B1 vitaminleri bakımından zengin olan kavun, potasyum,brom ve iyiot bakımından da oldukça iyi durumdadır. İçeriğindeki bol su sayesinde damar tıkanıklığı,stres,kansızlık,romatizma ve uyku bozukluğu rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bunların yanın zayıflamak isteyn kadınlar için de müthiş faydaları bulunmaktadır. Kavun diyeti nasıl zayıflatır bir göz atalım. 

Kavun diyeti ile zayıflama yöntemi

Metabolizmayı hızlandırma özelliğinden dolayı, zayıflamayı sağlayan kavun, sağlık açısından da çok yararlıdır. Vücudumuza giren besinleri eritemediğimiz zamanlarda kilo almaya başlarız. Bunun sebebi metabolizmanın yavaşlamasıdır. metabolizmayı hızlandıracak besinler tüketince vücuttaki fazlalıklar erimeye başlayacaktır. İşte kavun bu noktada harika bir besindir. Kimileri kavun içindeki şekerin kilo aldıracağını söylenektedir. dengeli ve aşırıya kaçmadan tüketilen kavun asla kilo aldırmaz. Aksine yağ yakma özelliğinden dolayı zayıflatır. Şeker oaranından çekinenler az olgunlaşmış kavunları tercih edebilirler. 

5 günde 5 kilo verdiren kavun diyeti nasıl uygulanır?

-Kahvaltıda: Kavunu dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Kahvaltıda çay içerken şekersiz içmeniz tavsiye edilmektedir. 

-ilk ara öğünde : Sadece hakiki yağlı yoğurt yiyebilirsiniz.

-Öğlenleyin: Taze pişirilmiş 100 gram yağsız tavuk şinitzel, yanına doyana kadar kavun ve dileyenler bir bardak şekersiz çay içebilir.

-İkinci ara öğün : Dilediğiniz kadar kavun yiyebilirsiniz.

-Akşam öğünü : 100 gram ızgarada pişmiş balık ya da tavuk eti, yanına da dilediğiniz kadar kavun tüketebilirsiniz. 

Zayıflamak için hangi kavunlar tüketilmelidir?

Diyet süresince karnı tok tutması açısından olgunlaşmış kavunlar tercih edilmelidir. Olgunlaşmış kavunların doyurucu özelliği sayesinde canınız yemek istemeyecektir. Ayrıca metabolizmanız daha hızlı çalışacağından fazlalıklarınızda erimeye başlayacaktır. Sindirim ve boşaltım sistemleriniz daha hızlı çalışacaktır. Bu da doğal yollardan zayıflamanıza katkı sağlayacaktır. Olgunlaşmış kavunların şeker oranı daha fazla olduğundan bazı öğünlerde daha az olgunlaşmış kavunlar tercih edilebilir. 

Üzerine limon sıkılmış kavunun faydaları

Her sabah üzerine limon sıkılmış kavun yerseniz size ne gibi faydalar sağlar. İşte limonlu kavun tüketmenin müthiş faydaları:

 • Kavundaki yüksek miktardaki karetonin kanseri önlüyor. Özellikle akciğer kanseri riskini azaltıyor.
 • Her sabah bir dilim kavun tüketilmesi her türlü kanser hücresinin insan vücudunda ortaya çıkmasını engelliyor. Bu ölümcül hastalıktan korunmak için kavun vazgeçilmeziniz olmalıdır. 
 • İnme ve kalp krizi etkisini azaltır. Kanın pıhtılaşmasına sebep olan olumsuz durumları ortadan kaldırır.
 • Serinletici ve şekerli su özelliği sayesinde mideyi rahtlatır. Reflü ve ülsere iyi gelir.
 • Böbrek hastalığını iyileştirir. Limon ve kavun bir araya gelince böbrek rahatsızlıklarına çok iyi geliyor.
 • Limon ve kavun ikilisi gut hastalığının iyileştirilmesinde de etkilidir. 
 • Mide sindirimi probleminiz varsa, limon sıkılmış kavun harika bir iksirdir. 
 • Bağırsakları harekete geçiren kavun kabızlığı giderir, forumda kalmanıza yardımcı olur. 
 • Enerjiye ihtiyacı olanlar için limonlu kavun harika bir enerji deposudur.
 • Cilt sağlığınız için kavun harika bir besindir. Cilt yaralarının iyileştirilmesinde kullanılan kavun harika sonuçlar vermektedir. Sert ve kuru cilde sahip olanlar düzenli olarak kavun tükettklerinde bu sorundan kurtulacaklardır.
 • Kavun A,B,C ve D vitaminleri sayesinde yaşlanma belirtilerini yavaşlatır.
 • Kavunu ezerek cildinize sürebilirsiniz. 15 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Bu uygulama cildiniz dinç ve gergin tutar. Böylece daha genç bir görünüme sahip olmanıza sebep olur. 
 • Kavun içerisindeki B vitamini sayesinde saç sağlığınızı da korur. Dökülmeleri önler ve daha sağlıklı canlı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. 
Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN