36 Haftalık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

36 Haftalık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

36 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Her geçen hafta bebeğinin gelişimini ve değişimini merak ettiğini biliyoruz. Yüzüp yüzüp kuyruğuna geldin! Muhtemelen artık hem sabırsızlanıyor hem de hazır olduğunu düşünüyorsun. 36 haftalık bebek kaç kilo olmalı? Boyu kaç cm olmalı, gibi bilgileri aşağıdaki tablomuzdan görebilirsin.

36 haftalık bebek gelişimi
36 haftalık bebek kilosu2750 gr
36 haftalık bebek boyu46-51 cm
  • 36 haftalık gebelikte bebek kilosu, bir önceki haftaya göre yaklaşık 250 gram artış gösterir.
  • Şu anda bebeğinin sistemlerinin çoğu dışarıda yaşamasına uygun şekilde gelişmiş durumda.
  • Şimdiye kadar hep göbek bağından beslendiği için henüz hiç ihtiyacı olmasa da sindirim sistemi de çalışmaya hazır. Sütünü emdiği ilk yudumda sindirim sistemi harekete geçecek.
  • Bu hafta derisinin altında yağ depolamaya devam ediyor.
  • Eğer şu anda onu görme fırsatın olsa dolgun, yuvarlak yüzlü bir bebekle karşılaşırdın. Yüzünün dolgunluğu son zamanlarda biriktirdiği yağlar ve gelişimini tamamlamış emme kaslarından kaynaklanıyor.

36 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur?

Gebeliğin 36. haftası, hamileliğin 9. ayına denk gelir. Yani, hamileliğinin 3. ayındasın. Hamilelik süresinin 40-41 hafta olduğunu düşünürsek doğuma yaklaşık 4-5 haftan kaldı.

36 Haftalık Bebek Hareketleri

Bu hafta “Bebeğim önceden sertçe tekmelerdi, sanki eskisine göre daha az hareket ediyor.” diye endişeleniyor olabilirsin. Ama artık bebeğinin yeri dar ve bir an önce dışarı çıkmak için gün sayıyor. Eskiden rahimde her türlü hareketi kaldıracak kadar çok yer vardı. Şimdi şartlar değişti, rahimde durumlar sıkışık, ancak dönecek ve kıpırdanacak kadar yeri var.

Özellikle de başı kemik çatıya iyice yerleştiğinde bundan daha da hareketsiz olacak. Dolayısıyla 36 hafta bebek hareketlerinde azalma hissedilmesi çok normal. Eskisi gibi çılgınca taklalar, tekmeler bekleme. Ama hareketlerinde bir anormallik hissedersen de doktoruna danışmayı ihmal etme.

36 Haftalık Bebeğin Anne Karnındaki Pozisyonu Nasıldır?

Genellikle hamileliğin 32. ve 34. haftaları arasında bebeğinin başının, karnının altında olduğunu hissedebilirsin. Fetal kafatasında kalsiyum depolandıkça baş yavaş yavaş sertleşir. Bu yüzden baş farklı bir his verir.

Hamileliğin 36. haftası gibi bebek genellikle sabit duracağı pozisyonu alır. Fakat 37. haftadayken ters pozisyondaysa, başını hala aşağıya çevirme ihtimali de vardır. Gebeliğin sonuna yaklaştıkça bu ihtimal azalır.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN