3 Yöntemle Eklem Ağrılarına Çözüm

3 Yöntemle Eklem Ağrılarına Çözüm

Bu yağ ile eklemlerdeki ağrılar dakikalar içinde geçecek.

Eklem ağrılarını kesen doğal karışım
Bu yağ ile eklemlerdeki ağrılar dakikalar içinde geçecek. Eklemler kemiklerimiz arasındaki bağlantıları oluşturur, hareket etmemize destek olur. Eklemler gün içinde darbe ve çarpmalarda aşırı can yakar ve sizi rahatlatacak bir müdahale gerektirir. Diğer taraftan artrit, bursit ve kas ağrılarına da bağlı olarak eklem ağrısı çekebilirsiniz.
Eklem ağrıları hafif, sadece belirli bir noktada etkili yada hareket ettiğiniz de şiddetli olmak üzere çeşitlere ayrılır. Özellikle kilolu bir vücudunuz var ise eklem ağrıları daha da şiddetli olur. Eklem ağrıları ile ilgili giriş bilgilerini verdikten sonra Eklem ağrılarını kesen doğal karışım için malzemelere geçebiliriz.

Eklem ağrılarını kesen doğal karışım için malzemeler: 1 çorba kaşığı kırmızı biber, 1/4 su bardağı ılık zeytinyağı.


Hazırlanışı: İki malzemeyi karıştırın, ağrıyan eklemlerinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Masaj yaprak sürmek etki hızını artıracaktır. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Karışım etkisini ilk uygulamadan itibaren gösterecektir fakat en iyi sonuç günde 2-3 kere uygulayarak 4. günden itibaren olacaktır.
Dip not: Kırmızı biberin hassas cilterde yanma hissi bırakması normaldir. Eldiven kullanarak yapmak sizin için daha kolay olabilir. Açık cilt ve yaralara uygulanmaz. 4 günden fazla süren ağrılarınızda mutlaka doktora gitmekte fayda var.

Kaya tuzu

Kaya tuzu: Bir diğer doğal tedavi yöntemi ise kaya tuzudur. İçerdiği magnezyum ile damar yollarında kanın pıhtılaşmasını engelleyerek iltahap oluşumunu azaltıcı etkisi vardır. Günlük olarak aldığınız kaya tuzunun yanında kaya tuzu ile ellerinizi ovuşturmak da çok etkili bir yöntemdir.
Bir avuç Kaya tuzunun içine ılık ardıç yağı ve rezene yağını karıştırın, Tuz eriyince ellerinize masaj yaparak sürün , günde 15 dakika bu işlemi yapmanız 10 gün içinde etkisini gösterecektir.Unutmayın ki kaya tuzu kas ağrısına ve kas kramplarına da çok faydalıdır.

Patates

Patates: Patatesi ince dilimler halinde doğrayın ve su da bekletin. Daha sonra suda beklemiş patetesleri meyve suyu sıkacağında sıkın ve suyunu beklettiğiniz suya ekleyin. Bu elde ettiğiniz suyu eklemlerinize ve ağrıyan yerlerinize duştan sonra sürün. Bir hafta içinde rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN