14 Adımda Evde Zayıflama Yöntemleri

14 Adımda Evde Zayıflama Yöntemleri

Evden dışarı çıkmadan, spor salonuna gitmeden kilo vermek isteyenler için evde kendilerinin uygulayabileceği yöntemlerini sayesinde evde kolaylıkla zayıflayabileceksiniz.

Çeşitlendirmeyi Azaltın 

Dolabı olduğu kadar boş bırakmaya çalışın. Aniden gelen açlık hislerine karşı böylelikle kendinizi daha çok dizginleyebilirsiniz.

Detoks Suyu Hazırlayın 

Evde zayıflama yöntemlerinden biri de detoks suyu hazırlamaktır. Bu sayede vücutta ödem birikmez yağ yakımı kolaylaşır.

Düzenli Uyku 

Kilo vermek için düzenli uyku şart. Uykunuzu yeteri kadar almanız enerjiniz yerinde olacağı için yeme isteğinizi dizginleyecektir. Aksi halde Enerjisiz kalan vücut enerjiyi yemeklerden almak için size açlık sinyalleri gönderecektir.

İlham Alın 

Bir hobi edinin. Zamanınızı bu hobi üzerinde yoğunlaştırdığınızda göreceksiniz ki yemekler aklınıza bile gelmiyor. Kendinizi teşvik etmek için de bu yönteme çokça başvurun.

Atıştırmalıklar 

Atıştırmalık tercihiniz salatalık veya haşlanmış nohuttan yana olsun. Besin değeri yüksek besleyici besinler tüketmeye özen gösterin.

Yeşil Çay İçin 

Yapılan araştırmalar kanıtlıyor ki yeşil çayın zayıflama üzerinde oldukça büyük bir etkisi var. Vücuttaki yağ yakımını hızlandıran yeşil çayı günde en az 3 fincan içmeye çalışın.

Müzik Zevkinizi Geliştirin 

Yeme isteğiniz baş gösterdiğinde biraz müzik dinlemek size daha iyi hissettirecek ve biraz olsa sizi açlık hissinden uzaklaştıracaktır. Araştırmalara göre açlık anında müzik dinlemek bireyin en sevdiği yemeği yemesiyle eş değer niteliktedir.

Karanlıkta Yemeyin 

Gece yarısı atıştırmalıklarına son verin. Karanlıkta yenen yemeklerin daha çok yemeye sevk ettiği görülmüştür. Bu size kilo kaybettirmeyeceği gibi kilo almanıza sebep olacaktır.

Erkenden Uyuyun 

Erken saatlerde yatağa girmek uyku sorunu yaşayanlar için de iyi olacaktır. Evinizde ve özellikle yatak odanızda aydınlıktan yana olun. Aydınlık bir ev eşittik daha az yeme isteği.

Abur Cubur Tüketmeyin 

Açlık krizlerinde elinize abur cuburlar geliyorsa onları hemen geri itin. Abur cuburlar yerine daha sağlıklı olan ve besleyici değeri yüksek olan meyvelerden tüketin. Diğer bir alternatif olarak su tüketebilirsiniz.

Baharat Kullanın 

Baharat kullanımını arttırmaya özen gösterin. Araştırmalara göre zencefil, kırmızı biber, pul biber gibi baharatlar vücuttaki yağ üretimini arttırıyor.

Kahvaltı Önemli 

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kesinlikle atlanmaması gereken bu öğün için canınız bir şey çekmese de iki yumurta haşlayıp yemek size daha iyi hissettirecektir.

Yürüyüş Yapın 

Dışarıda veya evde olmak üzere en az 20 dakika boyunca yürüyün. Mümkünse bol bol güneş ışığından faydalanın. Bu yürüyüşlerle yağlarınızı yakarak kilolarınızdan da kurtulmuş olacaksınız.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN